Firma Apsys, deweloper Posnanii, udostępniła „Posnania Jobs Platform” – nowoczesne narzędzie online do rekrutacji i działań employer brandingowych. Ułatwi ono najemcom procesy rekrutacyjne i budowanie relacji z potencjalnymi kandydatami. Mieszkańcy Wielkopolski zyskają zaś dostęp do wszystkich stanowisk pracy oferowanych przez najemców Posnanii, gdzie docelowo znajdzie zatrudnienie około 3 tys. osób.


Platforma jest skierowana do osób na różnych etapach kariery i o rozmaitych kwalifikacjach.
Na zatrudnienie mogą liczyć w szczególności osoby, które chcą rozwijać swoje kompetencje w branży handlowo-usługowej, w tym absolwenci szkół zawodowych poszukujących pierwszej pracy, a także doświadczeni eksperci zainteresowani programami menedżerskimi.

„Posnania Jobs Platform” to duże ułatwienie nie tylko dla przyszłych pracowników Posnanii, ale również dla naszych najemców, którzy zyskali nowe narzędzie employer brandingu, wspierające proces rekrutacji i budowania relacji z kandydatami. Lokalizacja oraz możliwość dojazdu różnymi środkami komunikacji sprawiają, że Posnania jest atrakcyjnym miejscem pracy. Dla wielu młodych ludzi dużym atutem będzie także przyjazna i nowoczesna przestrzeń oraz elastyczne godziny pracy– mówi Marek Kaszewski, dyrektor zarządzający Posnanii.

 

Platforma jest funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Kandydaci mogą na bieżąco sprawdzić oferty pracy i spersonalizować poszukiwania np. według interesującej ich branży, zainteresowań (np. moda, sport, gastronomia), czy też poszczególnego pracodawcy. Kandydaci zyskają możliwość rozwoju zawodowego i pracy dla wiodących najemców, począwszy od sklepów wielkopowierzchniowych (Carrefour, Leroy Merlin), marek odzieżowych (m.in. Benetton, Zara), najemców z ofertą rekreacyjną i rozrywką (m.in. Fabryka Formy, Gravitacja, Kino Helios) do marek luksusowych (m.in. Armani Jeans, Rollex), czy też pierwszej w Poznaniu pijalni czekolady firmy Wedel.


Hipermarket Carrefour zlokalizowany w Posnanii będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Zależy nam na najwyższej jakości świadczonych usług – powiedział Marcin Nadrowski, dyrektor hipermarketu Carrefour Posnania – Chcemy, żeby klient przychodząc do Carrefoura miał gwarancję satysfakcji z zakupów. Dlatego dołączyliśmy do „Posnania Jobs Platform”, narzędzia, które pozwoli nam zrekrutować najlepszych kandydatów na rynku.


Poszukujemy osób zarówno młodych jak i doświadczonych, ale przede wszystkim otwartych na nowe zadania, komunikatywnych i pełnych pasji do handlu i pracy z ludźmi. Gwarantujemy okres stażu i nauki w nowym zawodzie w obecnych sklepach poznańskich – mówi Andrzej Binert, dyrektor Leroy Merlin w Posnanii. To co nas wyróżnia, to umowy o pracę na pełny wymiar czasu pracy oraz możliwość udziału w szkoleniach  i programach rozwojowych. Oferujemy również, co jest rzadkością na rynku , akcjonariat pracowniczy, czyli dzielenie się wynikami firmy w formie akcji.


Kandydaci, aplikując na stronie – http://praca.posnania.eu/ – wysyłają swoje zgłoszenia bezpośrednio do potencjalnych pracodawców. Kandydaci mogą wysłać życiorys według własnego wzoru lub skorzystać ze specjalnie przygotowanego kreatora CV, który umożliwi szybkie i łatwe wypełnienie aplikacji online. Centrum Posnania przygotowuje również projekt społeczno-edukacyjny, który zakłada wsparcie młodzieży ze szkół zawodowych oraz studentów. W ramach inicjatywy przeprowadzone zostaną szkolenia z zakresu kompetencji miękkich niezbędnych w procesie rekrutacyjnym oraz indywidualny coaching uczestników.


„Posnania Jobs Platform” jest w pełni kompatybilna z mediami społecznościowymi. Użytkownicy mogą udostępnić i wysyłać linki do konkretnych ofert również swoim znajomym za pośrednictwem np. Facebooka