Internauci podpowiedzą, z którym biurem podróży warto wybrać się w wakacyjną podróż. Dzięki specjalnej aplikacji na Facebooku pod patronatem Izby Turystyki RP, będzie można wystawić dobre opinie tym, którzy nie zawiedli i zorganizowali wypoczynek na szóstkę. To będzie dobra ściągawka dla turystów niewiedzących jeszcze, któremu touroperatorowi zaufać w tym sezonie. Każdy, kto wybierze się w internetową „Podróż za kilka kliknięć” i podzieli się opinią z innymi, weźmie udział w losowaniu wakacji marzeń.

Przy decyzjach zakupowych ufamy opiniom innych. Jak wynika z badań grupy PBS 22 proc. Polaków w ostatnich trzech miesiącach przynajmniej raz kupiło coś, co im ktoś polecił; więcej niż raz zrobiło tak 59 proc. osób.
– Z wycieczkami jest podobnie. Im jest ona droższa, tym większego znaczenia nabiera zdanie tych, którzy z usług  biur podróży skorzystali i wybrali daną ofertę. Stąd nasz pomysł na aplikację – mówi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. – Od dziś do 15 czerwca, na Facebooku, pod adresem https://apps.facebook.com/rzf_podroz/ przyznając gwiazdki każdy będzie mógł ocenić m.in. zgodność oferty z tym, co faktycznie zastał na miejscu oraz jakość usług danego biura. To także sposób na to, aby promować te rzetelne i uczciwie traktujące klienta biura podróży.
Internautów do wpisywania opinii ma zachęcić nagroda. Wylosowany szczęściarz będzie mógł się wybrać w podróż marzeń za 10 tysięcy złotych, o tym kto wygra przekonamy się pod koniec czerwca. Facebookowa aplikacja „Podróż za kilka kliknięć” pod patronatem Izby Turystyki RP, ma być narzędziem, które pozwoli  wybrać najlepszą ofertę wyjazdową.
W Polsce działa ponad 3 tysiące biur podróży. Tym bardziej warto zapoznać się z opiniami innych wczasowiczów. Trzeba też pamiętać o podstawowych zasadach przy zakupie wycieczki.
– Rynek turystyczny jest dość trudny, na dodatek to branża, w której bankructwo podmiotu bardzo odbija się na jego klientach, dlatego miejmy oczy szeroko otwarte, choć oferty last minute, dwa tygodnie w Turcji za kilkaset złotych wydają nam się atrakcyjne, radziłbym do takich promocji podchodzić z ogromną rezerwą – mówi Waldemar Sokołowski prezes Rzetelnej Firmy.
Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów, w przeciągu ostatnich trzech miesięcy tylko 5 na 16 województw odnotowało spadek zadłużenia podmiotów z branży turystycznej, wśród nich lubuskie, łódzkie, podkarpackie, małopolskie i wielkopolskie. Od lutego tylko w kujawsko pomorskim zadłużenie biur i agencji turystycznych nie uległo zmianie. W sumie problemy ze spłacaniem należności mają 493 biura podróży i agencje turystyczne oferujące wakacyjne wycieczki. Ich zadłużenie to nieco ponad 11,7 miliona złotych.
– Problemy finansowe się zdarzają, ale to nie znaczy, że cała branża turystyczna ma kłopoty ze spłacaniem należności– przekonuje Marek Ciechanowski prezes Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej. – Wyrabianie sobie negatywnej opinii o wszystkich biurach na podstawie bankructw ich niewielkiego odsetka jest krzywdzące. Zdecydowana większość działających na rynku, w tym także tych małych i średnich, to uczciwi i sprawdzeni organizatorzy wypoczynku. Facebookowa aplikacja „Podróż za kilka kliknięć” jest doskonałą okazją, aby o tym powiedzieć.
Zagraniczne wakacje to przeważnie gwarancja pogody, aby sprawić by miały one również gwarancję bezpiecznego i bezproblemowego powrotu, warto korzystać z tych sprawdzonych i polecanych przez innych turystów biur podróży. Te będzie można znaleźć na https://apps.facebook.com/rzf_podroz/ a później także w serwisie Opineo.pl. Dzięki temu turyści otrzymają pełne informacje na temat biura czy agencji, poparte doświadczeniem tysięcy innych klientów.