Już 31 maja rozpocznie się rywalizacja na trasie krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team. Na uczestników czeka zmieniona trasa. – Ciekawa pod względem nawierzchni i ukształtowania terenu! – zapowiada Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych Lang Team.

Krakowska edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się już 31 maja (sobota). Na stałych bywalców cyklu czeka zmieniona trasa. – Wystartujemy szerokimi alejkami, a single track będzie prowadził do mety. To zmiana, która ma ułatwić wyścig. Trasa jest zróżnicowana zarówno pod względem nawierzchni, jak i ukształtowania terenu. Szczególnie w środkowym odcinku znajdują się wymagające podjazdy. Będzie ciekawie – wyjaśnia Lech Piasecki dyrektor ds. sportowych Lang Team.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ma nadzieję, że wszyscy uczestnicy dojadą do mety. – Skandia Maraton Lang Team to wyścig, który dzięki zróżnicowanemu poziomowi trasy powinien pokonać każdy zawodnik. Zmieniliśmy nieco trasę, aby ułatwić start uczestnikom – dodaje.

Jedną z nowości wyścigu jest PREMIA SHIMANO. W Krakowie odbędzie się około 12 kilometra trasy (przed bufetem). Jest o co walczyć. Najszybsi kolarze otrzymają atrakcyjne nagrody.

W ramach krakowskiej edycji odbędą się także Mistrzostwa Polski Energetyków TAURON CUP.

 

Do zobaczenia na starcie w Krakowie!