Już od najbliższego piątku 30.01.2015 r. na Hrebienku, w pobliżu górnej stacji kolejki naziemnej ze Starego Smokowca,  odbędą się nieoficjalne mistrzostwa świata w ciosaniu rzeźb z lodu pod nazwą TATRY ICE MASTER.

W ciągu trzech dni rzeźbiarze lodowi z dziesięciu państw tchną życie w 47 ton lodu. Organizatorzy trzeciej edycji imprezy od piątku do niedzieli oczekują ponad pięć tysięcy gości.

Sztuka lodowa już ma swój adres. Dzięki imprezie TATRY ICE MASTER od 30.01. do 01.02.2015 r. będzie to wysokotatrzański Hrebienok. Zawodom towarzyszyć będą występy muzyczne, loteria i atrakcyjne show lód i ogień.Wstęp dla publiczności jest bezpłatny, można za to głosować na najpiękniejsze rzeźby i wygrać cenne nagrody.

„Hrebienok zdominowany zostanie przez lodowe piękno, bajkową zimę, muzykę, dobre jedzenie i napoje. Przed zawodnikami trudne zadanie, będą mieli mianowicie do wykonania rzeźby w trzech tematach. W piątek zaczynamy od atrakcyjnej ceremonii inauguracyjnej i pierwszym typowo tatrzańskim tematem „Niedźwiedzie”. W sobotę tematem konkursowym będzie „Państwo z którego pochodzę” i w niedzielę zakończymy rywalizację tematem „Abstrakcja – twórczość dowolna”. W tym roku przygotowaliśmy również coś naprawdę specjalnego. Oprócz powyższych tematów, wyrzeźbiona zostanie także katedra Notre Dame oraz wieżowce Manhattanu na które zużyte zostaną 23 tony brył lodowych.” Cała impreza odbywać się będzie nieopodalnajwiększej atrakcji tej zimy – Tatrzańskiej Świątyni Lodowej – powiedziała Lenka Maťašovská, dyrektor wykonawczy lokalnej organizacji turystycznej Regionu Wysokie Tatry.

Organizatorzy kuszą na imprezę najlepszymi drużynami, które będą rywalizować: z Japonii, Włoch, Finlandii, Czech, Węgier, Malezji, Słowacji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Tajlandii.

Program towarzyszący zainteresuje również tych, którzy podczas podziwiania lodu chcą nacieszyć swoje uszy. W piątek wystąpi Marián Čekovský wraz z Natašą Džunkovą i zespół śpiewający acapella Free Voices, w sobotę zagra zespól Collegium Technicum oraz trio Bon Bon z Petrą Humeňanską, a w niedzielę na zakończenie TATRY ICE MASTER zaplanowany jest wspaniały pokaz ogniowo-lodowy.

Już tylko jeden dzień pozostał do początku imprezy, która zamieni Wysokie Tatry w lodową bajkę…może nawet taką jak u Andersena.

Zaproszenie na TATRY ICE MASTER https://www.youtube.com/watch?v=zrNFs-ZY0s8&feature=youtu.be