Alfa Star S.A. – jeden z czołowych polskich touroperatorów – odnotował znaczący wzrost sprzedaży. W tym roku, w okresie od początku stycznia do końca sierpnia spółka zwiększyła przychody o 18,7%.

Jest to efekt realizowania nowej strategii, ze szczególnym uwzględnieniem dywersyfikacji oferty biura, poprzez wprowadzenie do portfolio nowych kierunków oraz rozwoju współpracy z siecią agencyjną.
Od 1 stycznia 2014 r. do dnia 31 sierpnia 2014 r. przychód spółki wyniósł 164.706.228,20 zł.
W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2013, kiedy to spółka osiągnęła wynik 138.734.045,53 zł., stanowi to znaczący wzrost przychodów o około 18,7%.
W analizowanym okresie spółka zanotowała zysk brutto w wysokości 4.573.317,76 zł. podczas gdy w roku 2013, w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia wyniósł on 581.566,97 zł.
„Doskonałe wyniki spółki, to również efekt programów partnerskich oraz współpracy z agentami, którzy stanowią niezwykle istotne ogniwo w procesie obsługi klienta. Wielkość sprzedaży bezpośredniej zależy od ich zaangażowania, wiedzy o produkcie oraz komunikatywności. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci agencyjnej Alfa Star S.A. możemy wspólnie osiągać coraz lepsze rezultaty i firma z pewnością będzie podtrzymywać ten kierunek.” – powiedziała  Małgorzata Strzylak-Skalińska rzecznik prasowy Alfa Star S.A.
Wzrastające wyniki Alfa Star S.A. są efektem dopasowania oferty do potrzeb rynku. Firma sukcesywnie realizuje przyjętą strategię wprowadzenia nowych destynacji, co znacząco podniosło atrakcyjność portfolio oraz spowodowało napływ nowych klientów. Oprócz Egiptu, który nadal cieszy się największą popularnością, w ofercie dostępne są również Teneryfa, Kreta, Korfu, Tunezja czy Rodos.
 „Klienci podróżujący z nami od lat są bardzo zadowoleni z nowych kierunków. Alfa Star S.A. oznacza dla nich komfort i gwarancję udanego wypoczynku. Zmiany zaowocowały napływem nowych osób, które najczęściej na zimowe wakacje wybierają Egipt, natomiast w okresie letnim chętnie poznają uroki naszych nowych destynacji.”  – dodała Małgorzata Strzylak-Skalińska.
W tym roku, podnosząc jakość swoich usług i oferowanych kierunków, firma wprowadziła zmiany w bazie hotelowej. Spółka postawiła na obiekty z ugruntowaną pozycją na rynku i doskonałymi opiniami. Dodatkowo w portfolio pojawiły się nowe hotele, których lokalizacja sprawia, że doskonale sprawdzają się jako baza wypadowa dla osób  chcących aktywnie spędzać czas wolny. Firma podsumowuje, że do tej pory największą popularnością cieszyły się resorty z wyżywieniem all inclusive. Obecnie odnotowuje coraz większe zainteresowanie hotelami znajdującymi się w centrum miasta z samymi śniadaniami co oznacza, że klienci traktują je jako doskonałą bazę wypadową do samodzielnego zwiedzania danego kurortu.