Książę Joachim, księżna Marie, książę Felix, książę Henrik i księżniczka Athena zaszczycili swoją obecnością rozpoczęcie już 50. sezonu kultowego parku rozrywki LEGOLAND w Billund. Z okazji okrągłych urodzin przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji. Jedną z nich jest nowy, niesamowity roller coaster zwany Den Flyvende Orn (Latający Orzeł), którym jako pierwsi przejechali się członkowie duńskiej rodziny królewskiej.

LEGOLAND Bilund, najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie, jest położony zaledwie 650 kilometrów od polskiej granicy. W minioną sobotę, 24 marca jego bramy zostały otwarte po raz pięćdziesiąty! Pomogły w tym dzieci – książę Henrik i księżniczka Athena, które nacisnęły specjalny przycisk z klocków LEGO. Tym samym rozpoczęły się obchody 50. urodzin uwielbianego przez rodziny z dziećmi parku rozrywki, który z okazji jubileuszu przeszedł gruntowną przemianę.

Nasi goście, gdy tylko przekroczą bramy LEGOLANDU, zostaną wciągnięci w niesamowity świat klocków LEGO. Urzeknie ich feeria barw i liczne modele z klocków o gigantycznych rozmiarach. Mamy nadzieję, że dosłownie poczują, jak urzeczywistnia się dziecięca wyobraźnia i marzenia – mówi Christian Woller, Managing Director w LEGOLAND Billund.

 

Latający Orzeł

Z okazji urodzin w LEGOLANDZIE pojawiły się niesamowite atrakcje, a najważniejszą i najbardziej spektakularną jest nowa kolejka górska dla najmłodszych, zwana Den Flyvende Orn (Latający Orzeł). Znajduje się w ulubionej przez gości części – miasteczku LEGOREDO® Town, wzorowanym na Dzikim Zachodzie. Jako pierwsi mieli przyjemność przejechać się i doświadczyć wielkich emocji członkowie duńskiej rodziny królewskiej. Mknęli przez niesamowity krajobraz inspirowany Górami Skalistymi, wznosząc się na wysokość 11 metrów ponad szczyt Orneklippen (The Eagle Rock), skąd mogli ujrzeć orlicę doglądającą swoich piskląt w ogromnym gnieździe. Na szczycie kolejki poczuli ekscytujące mrowienie w brzuchu, a następnie pomknęli w dół z prędkością 46 km/h, mijając jeziora i zwierzęta zbudowane z klocków LEGO.

 

Inne atrakcje

Największymi atrakcjami LEGOREDO TOWN, oprócz nowego roller coastera, są: Nawiedzony Dom, w którym straszy, Kopalnia Złota oraz LEGO Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu. LEGO Canoe, który również poddano kompletnej renowacji, aby zagwarantować dzieciom jeszcze więcej rozpryskujących się fal i emocji.

Ponadto powiększone zostało także główne wejście do parku i dodane nowe modele z klocków LEGO®.