Nieduże Wyspy Toskańskie, mające łącznie 295 km² powierzchni i ponad 35 tys. mieszkańców, znajdują się w granicach administracyjnych regionu Toskania położonego w środkowych Włoszech.

Rozrzucone są między stałym lądem a francuską Korsyką. Na największą w archipelagu – Elbę – można dostać się zarówno drogą morską, jak i powietrzną (na miejscowym niewielkim lotnisku lądują samoloty z kontynentalnej Europy), jednak to ten pierwszy sposób bywa zdecydowanie częściej wybierany przez podróżujących. Kanał Piombino (o długości 10 km) oddziela wyspę od leżącej w prowincji Livorno miejscowości Piombino. Z jej portu wypływają promy do Portoferraio, Cavo (Rio Marina) i Rio Mariny. Połączenia obsługują tacy przewoźnicy jak Moby Lines, Toremar, Corsica Ferries – Sardinia Ferries (Elba Ferries) czy BluNavy. Na Elbę kursują również statki Aquavision. Z San Vincenzo (na północ od Piombino) w zależności od dnia tygodnia wyruszają do Mariny di Campo, Porto Azzurro, Portoferraio i Marciany Mariny. Bilety na rejsy promowe kupimy nie tylko na miejscu, lecz także za pośrednictwem internetu na stronach armatorów czy też specjalnych serwisów.
    W sezonie (w 2015 r. od 27 marca do 4 października) z miasta Piombino do największego ośrodka na głównej wyspie archipelagu – Portoferraio – swoich pasażerów dowozi BluNavy. W obu miejscowościach działają kasy biletowe tej firmy (w Piombino dwie). Połączenia z każdego portu realizowane są 5 razy dziennie przez 113-metrową jednostkę M/N Acciarello wyposażoną w klimatyzację. Prom jest w stanie przewieźć 700 ludzi oraz 220 samochodów. Można przetransportować nim tak auta osobowe, jak i kampery, motocykle lub skutery. Na pokładzie znajdują się m.in. bar serwujący poczęstunek i napoje oraz otwarta przestrzeń z siedzeniami i stolikami. Na swojej internetowej platformie BluNavy umieszcza również aktualne oferty promocyjne, dotyczące np. specjalnych pakietów, zniżek dla grup, tańszych rejsów w obie strony i propozycji dla mieszkańców Elby. W serwisie przewoźnika dokonamy także zakupu biletów na planowaną wycieczkę na Wyspy Toskańskie.