Specjalnością Sunreef Yachts od lat są duże luksusowe wielokadłubowce. Obecnie, stocznia poszerza swą ofertę o kompaktowy, dynamiczny day cruiser

 

 Projekt znajduję się w budowie i zademonstrowany zostanie oficjalnie w ciągu najbliższych miesięcy. Model z pewnością wprowadzi sporo zamieszania na rynku sportowych jednostek rekreacyjnych. Jest większy, stabilniejszy i szybszy od swych rywali. O jego sile stanowi także możliwość personalizacji. Oto 40 Open Sunreef Power.

 
Szeroki, szybki i wściekły
 
Zastosowanie dwukadłubowej struktury do projektu łodzi rekreacyjnej pozwoliło nie tylko otrzymać niesamowitą przestrzeń wypoczynkową, ale i zapewnić wyjątkową stabilność przy dużych prędkościach.Naturalnie wyważony 40 Open Sunreef Power nie wymaga systemów stabilizujących.
 
 Ta innowacyjnajednostka oferowana będzie w wersji ślizgowej i jako wodolot.
 
40 Open Sunreef Power wyposażyć można w stacjonarny napęd od 2×425 KM do 2×1100 KM zyskując tym samym imponujące osiągi i maksymalną prędkość przekraczającą 60 węzłów. Wersja 40 Open Sunreef Power H, wyposażona w system płatów nośnych, proponowana będzie w rozmaitych konfiguracjach napędu zaburtowego o mocy od 2×627 KM do 4×400 KM. Gdy jednostka przekroczy próg 25 węzłów, płaty wynoszą kadłub ponad powierzchnię wody. W rezultacie, 40 Open Sunreef Power H może przemieszczać się ponad falami przy prędkości dochodzącej do 60 węzłów. Dodatkową zaletą redukcji oporu falowego do minimum jest zdecydowanie niski poziom zużycia paliwa oraz daleki zasięg.
 
Swój pierwszy koncept tego typu, stocznia zaprezentowała podczas targów Cannes Yachting Festival w 2014 roku. Od tamtej pory, zespół inżynierów oraz projektantów Sunreef Yachts rozwinął ten projekt i opracował najbardziej zaawansowany technicznie wodolot rekreacyjny na świecie.
 
Jednostkę charakteryzuje niespotykana stabilność wzdłużna i poprzeczna, co zapewnia pasażerom maksimum komfortu podczas podróży.
 
Szerokie pole do popisu
 
Model 40 Open Sunreef Power oferuje dużo więcej przestrzeni niż klasyczny day cruiser. Dwie boczne, rozkładane platformy na rufie tworzą perfekcyjne warunki do uprawiania sportów wodnych. Centralnie umiejscowiona strefa wypoczynkowa skrywa obszerną bakistę do przechowywania zabawek wodnych oraz sprzętu do nurkowania. Sterówkę wyposażono w sportowe siedzenia. Dotykowe ekrany ułatwiają proces sterowania jednostką i kontrolowania systemów.

 

Dziobowa część jachtu świetnie wykorzystuje szerokość jednostki. W strefie tej mogą znaleźć się komfortowe siedziska i modułowy stół. W zależności od życzenia Właściciela ta część pokładu może też zostać zagospodarowana jako duża kabina, idealna do całonocnych podróży. Obszerna przestrzeń mieści się również w kadłubach poniżej pokładu głównego, gdzie wedle uznania zaprojektować można łazienkę, dodatkową kabinę bądź schowek. Systemy audio-video, indywidualny dobór sprzętu, rodzaju tapicerki, czy nowe rozwiązania aranżacyjne – 40 Open Sunreef Power daje szerokie pole do personalizacji.
 
40 Open Sunreef Power z kadłubem ślizgowym zaprezentowany zostanie w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
 
SPECYFIKACJA
 

Długość

12.75m

 

Szerokość

5.2m

 

Zanurzenie

0.7m

 

Prędkość przelotowa

35kts

 

Prędkość maksymalna

60kts

 

Silniki

40 Open Sunreef Power: 2x425HP-2x1100HP (inboard)

40 Open Sunreef Power H: 2x627HP / 4x300HP / 4×400 HP (outboard)

 

Design

Sunreef Yachts

 

Materiał

Kompozyt

 

Kategoria

B i C