6 czerwca w Dolomitach odbędzie się kolarski wyścig szosowy dla amatorów – Tour de Pologne Challenge Trentino. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników rowerów będzie połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na Passo Pordoi.

Na stronie http://tourdepologne.pl/challenge-trentino/ rozpoczęły się zapisy do wyścigu.

Dzięki Tour de Pologne Challenge Trentino wszyscy chętni będą mogli przeżyć te same emocje, które były udziałem kolarzy zawodowych podczas startu 70. Tour de Pologne. W 2013 roku jubileuszowa edycja naszego narodowego wyścigu odbywała się pod hasłem „z ziemi włoskiej do Polski” szlakami Jana Pawła II i rozpoczęła się od dwóch etapów w Dolomitach. W tym roku kolarze amatorzy, turyści i miłośnicy rowerów będą mogli przemierzyć trasę z Cavalese do Passo Pordoi. Po drodze czekają na nich podjazdy na Passo Pampeago i Passo Costalunga, a także przejazd przez Val di Fiemme i Val di Fassa.

Trasa o długości około 75 kilometrów jest odwzorowaniem końcówki drugiego etapu Tour de Pologne z 2013 roku. Na szczycie Pordoi triumfował wówczas Christophe Riblon, a żółtą koszulkę lidera zdobył Rafał Majka. Podczas Tour de Pologne Challenge Trentino zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca dzień, w którym polski narodowy wyścig wpisał się w krajobraz Dolomitów. Krajobraz będący również częścią Giro d’Italia – Pampeago, Costalunga i Pordoi od lat piszą historię słynnego włoskiego wyścigu.

Tour de Pologne w Dolomitach był spełnieniem marzeń. Tour de Pologne Challenge Trentino przywraca pamięć o tamtych wydarzeniach i pozwala je przeżyć na nowo – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. W Polsce popularność jazdy na rowerze stale rośnie, a Dolomity to świątynia kolarstwa. Wielu Polaków odkryło już ten region przyjeżdżając zimą na narty. Dzięki Tour de Pologne Challenge Trentino będą mogli odkrywać Dolomity na rowerze – dodaje Lang.

Szosowy wyścig dla amatorów Tour de Pologne Challenge Trentino jest organizowany przez Lang Team i Trentino Marketing. 11 marca rozpoczęły się zapisy do wyścigu. Można ich dokonywać przez internet na stronie www.tourdepologne.pl w specjalnej sekcji poświęconej wydarzeniu. Będzie można także zapisywać się na miejscu, w Cavalese we Włoszech dzień przez zawodami (5 czerwca) i rano w dniu zawodów (6 czerwca). Szczegółowy program i informacje o zakwaterowaniu dostępne są na http://tourdepologne.pl/challenge-trentino/. Dla osób planujących wyjazdy kilkudniowe zostały przygotowane specjalne pakiety turystyczne, z którymi można zapoznać się na stronie  http://www.bike2b.pl/challenge-trentino/