Widowisko z okazji 25-lat Wolności w Multimedialnym Parku Fontann

„Taniec Wolności” to specjalne, wielowymiarowe widowisko artystyczne, na które zaprasza Stołeczna Estrada, warszawska instytucja kultury. We wtorkowy wieczór, 3 czerwca, o godzinie 21.30 Multimedialny Park Fontann przemieni się w scenerię, która stanie się tłem opowieści o polskiej drodze do wolności.

40 minutowe widowisko plenerowe to nowoczesny spektakl odwołujący się do faktów historycznych, ale także i  emocji towarzyszącym Polakom od roku 1945 do dzisiaj.

W warstwie wizualnej wykorzystane zostaną archiwalne materiały filmowe, zobaczymy również inscenizacje grup rekonstrukcyjnych i animacje prezentowane przy użyciu nowoczesnych technik multimedialnych, a całość dopełniona zostanie specjalnym pokazem fontann.
Wszystko po to, aby przypomnieć, że iskra wolności rozpoczęła swoją drogę w Polsce, a odwaga i siła Polaków pociągnęły za sobą zmiany systemowe w całym bloku Europy Środkowo-Wschodniej.
Będzie to wyjątkowe wydarzenie dedykowane warszawiakom, na które zaproszeni zostali także przedstawiciele międzynarodowych delegacji, które przyjadą do stolicy na uroczystości 4 czerwca.

Reżyserem widowiska jest Bolesław Pawica
Scenariusz: Joanna Majorkiewicz / Konsultacje historyczne i filmy archiwalne: Mirosław Chojecki
Choreografia: Krzysztof Adamski / Choreografie akrobatyczne: Mirosława Kister-Okoń
Działania rekonstrukcyjne: Miłosz Kulesza, Michał Kępiński, Małgorzata Retkowska
Oprawa muzyczna: Zbigniew Zbrowski / Produkcja: Stołeczna Estrada

Partnerem widowiska „Taniec Wolności” jest PKN Orlen.
Patronami medialnymi są: Radio ZET, TVP1, Gazeta Wyborcza, Co jest grane, gazeta.pl Warszawa

W sprawie akredytacji prosimy o kontakt z Wydziałem Prasowym Urzędu m. st. Warszawy – Magdalena Łań, tel. 22 443 33 91, mlan@um.warszawa.pl