Długi weekend to świetny czas na zaplanowanie krótkiego wyjazdu. Travelist.pl rekomenduje, by wybierając cel podróży wziąć pod uwagę nie tylko atrakcje turystyczne regionu, których odkrywanie może utrudnić deszcz lub śnieg, ale także interesujące wydarzenia kulturalne. A tych w Polsce niemało.

Miejscem, które szczególnie przyciąga w listopadzie kulturalnymi atrakcjami, jest Wrocław. W tym mieście nie da się nudzić. W dniach 6 – 9 listopada odbywa się tu przegląd filmów dokumentalnych, także archiwalnych, Kadry Wrocławia.  W 3 dni można zobaczyć na nim historię miasta po 1945 r. Warty polecenia jest także Wrocław Industrial Festival. To jedyne tego typu wydarzenie we wschodniej części Europy, które prezentuje sztukę awangardową: muzykę, sztuki plastyczne i wizualne, a także performance. Nocleg można zaplanować w Hotelu Invite, posiadającym wygodne pokoje, inspirującą architekturę i oferującym wykwintne, restauracyjne dania. Dodatkowo, znajduje się on w odległości mniej niż 10 minut od Dworca Głównego. Równie dobrym miejscem na wypoczynek po dniu kulturalnych wrażeń jest Best Western Plus Q Hotel****. To nowoczesny, strategicznie położony w centrum Wrocławia hotel, oferujący 127 przestronnych, klimatyzowanych i dźwiękoszczelnych pokoi urządzonych w stylu wielkomiejskiej elegancji.
Nadmorski Gdańsk jak co roku kusi jazzem. Jazz Jantar Festiwal to jeden z najstarszych w Polsce festiwali. W tym roku odbywa się od 4 do 16 listopada – warto wykorzystać wypadający w tym czasie długi weekend listopadowy i wybrać się do Gdańska. To świetna baza nie tylko dla fanów muzyki, ale także jesiennych, nadmorskich krajobrazów. Dopełnieniem wyjazdu może być nocleg w nowoczesnym, stylowym obiekcie , wygrzewanie się w saunie, relaks w jacuzzi lub aktywny wypoczynek na basenie i otrzymasz niezapomniane chwile. A wszystko to w sercu pięknego miasta Gdańsk, w hotelu Golden Tulip Gdańsk Residence****.
Kraków to miasto o którym nie sposób zapomnieć robiąc przegląd wydarzeń kulturalnych. W dniach 5 – 7 listopada w mieście odbędą się Targi Wina ENOEXPO®, które mogą być bardzo ciekawym wstępem do długiego weekendu. To jedyna, profesjonalna impreza winiarska w Polsce, na której można skosztować różnorodnych rodzajów trunków. Przenocować warto w Pokojach Gościnnych Rubens. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie niepowtarzalny klimat, przyjazną atmosferę i dobry styl, a zarazem nie przepadają za zgiełkiem najbardziej turystycznych miejsc. Kolejnym ciekawym miejscem na odpoczynek jest krakowski Hotel Aspel***. To nowoczesne miejsce, znajdujące się w Domu Wschodzącego Słońca – jednym z najbardziej charakterystycznych wieżowców w Krakowie.
El Sol Salsa Festiwal w Warszawie to impreza stająca w kontrze do listopadowej słoty. Festiwal Słońca odbędzie się w dniach 7 – 9 listopada, przyciągając miłośników afrokubańskiego ruchu i mocnych wrażeń. Na imprezę składa się m.in. 14 godzin warsztatów z wszystkiego co kubańskie: CASINO, RUEDA, RUMBA, REGGAETON, AFROCUBA, TIBMA, SHOWSTYLE… Pozytywnie wycieńczeni tancerze odpocząć mogą w stolicy w Apartamentach Zgoda by DeSilva, oferujących kompleks nowoczesnych apartamentów w samym centrum miasta.
Kolejną imprezą, którą warto odwiedzić w tym czasie jest Muzyka u źródeł w Bydgoszczy. Festiwal trwa od 5 do 11 listopada. W tym roku odbywa się już po raz szósty, przyciągając pasjonatów światowej kameralistyki i fanów współczesnych kompozytorów. Wybierając się na festiwal, warto zarezerwować nocleg w bydgoskim Hotelu Focus, mieszczącym się w bezpośrednim sąsiedztwie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Jednocześnie do ścisłego centrum miasta można łatwo dojechać tramwajem w nie więcej niż kwadrans.
Powyższy, kulturalny przewodnik po Polsce przygotowany specjalnie na zbliżający się długi, listopadowy weekend pozwoli zaplanować wyjazd bez stresu o ewentualną nieprzyjazną, jesienną aurę. Wybrane przez Travelist.pl festiwale sprawią, że niezależnie od pogody wyjazd okaże się ciekawy i inspirujący.

Materiał opracowany przez klub travelowy travelist.pl

 

***

O TRAVELIST.PL:
Klub travelowy Travelist.pl to innowacyjny kanał marketingowy do sprzedaży pobytów hotelowych online. Łączy funkcjonalność portalu rezerwacyjnego z możliwością unikalnej promocji obiektu. Grupa Secret Escapes – jeden z największych na świecie klubów travelowych, którego Travelist.pl jest częścią od 2014 roku posiada bazę 8 milionów użytkowników zainteresowanych ofertami pobytów wypoczynkowych. Polska baza liczy 800 tysięcy użytkowników. Wysokie inwestycje w marketing i promocję hoteli współpracujących z Travelist.pl sprawiają, że jest to obecnie najszybciej rozwijająca się firma w branży turystycznej w Polsce.
Więcej na www.travelist.pl