Langley, Wielka Brytania, 22 września 2014 r. — Firmy Travelport i Carlson Wagonlit Travel (CWT) poinformowały o zawarciu rozszerzonej, wieloletniej umowy globalnej.

Travelport to dostawca czołowej platformy obsługi biur podróży, oferującej usługi dystrybucji i płatności oraz inne rozwiązania i technologie dla światowej branży turystycznej, w której roczne obroty wynoszą 7 bilionów USD. Carlson Wagonlit Travel jest jedną z czołowych światowych firm w branży organizacji podróży.

Nowa umowa, bazująca na istniejących już od dawna relacjach między tymi firmami, tworzy ramy dla długofalowej współpracy handlowej między nimi w następnym dziesięcioleciu.

Umowa przewiduje, że doradcy CWT ds. podróży będą nadal mieli dostęp do baz danych Travelport, które zawierają niezrównane pod względem bogactwa informacje o ofertach czołowych przewoźników sieciowych i tanich linii lotniczych, obejmujące nie tylko przeloty i przejazdy, lecz obecnie również usługi dodatkowe. Będą także mieć dostęp do najlepszych na świecie technologii prezentacji produktów i obsługi terminali agentów. Travelport natomiast skorzysta z tego, że CWT rozwija swoją działalność i rozszerza ją na nowe kraje w Europie i regionie Azji i Pacyfiku.

„Ta nowa umowa z CWT stanowi z naszej strony mocne i długofalowe zobowiązanie oraz rozszerza globalną współpracę, na której obie firmy korzystały od wielu lat, a równocześnie wyraźnie pokazuje, jak wysoko CWT ceni nasz zespół i naszą ofertę platformy handlowej dla branży turystycznej” — powiedział Gordon Wilson, prezes i dyrektor generalny firmy Travelport.

„Zdajemy sobie sprawę, że aby zapewnić najlepszą obsługę naszych klientów i podróżnych, musimy znaleźć równowagę pomiędzy najnowszymi technologiami cyfrowymi a wysokim poziomem usług, i to zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości. Nasza nowa umowa z firmą Travelport umożliwia nam dalsze podążanie w tym kierunku” — powiedział Doug Anderson, prezes i dyrektor generalny CWT.

– Koniec –

Informacje o firmie Travelport (www.travelport.com)
Travelport to czołowy dostawca rozwiązań do dystrybucji i obsługi płatności oraz innych rozwiązań i technologii dla światowej branży turystycznej, w której roczne obroty wynoszą 7 bilionów USD. Firma prowadzi działalność w ponad 170 krajach i zatrudnia ok. 3 600 pracowników. W 2013 r. osiągnęła przychody netto w wysokości 2,1 mld USD. Jej działalność obejmuje dwa obszary:

•    Travel Commerce Platform — firmowa platforma typu B2B, ułatwiająca czołowym przewoźnikom i innym dostawcom usług turystycznych dotarcie do klientów zarówno online, jak i offline. W sytuacji, gdy wymagania branży turystycznej stale się zmieniają, platforma ta umożliwia modyfikowanie sposobu elektronicznej dystrybucji oraz prezentacji podstawowych i dodatkowych produktów oferowanych przez linie lotnicze. Ponadto pozwala rozszerzyć zakres działalności w branży turystycznej, gdyż obejmuje nie tylko rezerwacje biletów lotniczych, lecz także rezerwacje miejsc hotelowych, wynajem samochodów oraz obsługę płatności.

•    Technology Services — pion usług technologicznych, w ramach którego świadczone są kluczowe usługi informatyczne dla linii lotniczych, m.in. w zakresie obsługi sprzedaży, wystawiania biletów i kontroli odlotów, a także dostarczane są inne rozwiązania pozwalające klientowi skupić się na jego podstawowej działalności i obniżyć koszty.

Informacje o firmie Carlson Wagonlit Travel
CWT jest globalnym liderem w branży organizacji podróży służbowych oraz konferencji i innych imprez. Firma obsługuje przedsiębiorstwa, instytucje państwowe i organizacje pozarządowe każdej wielkości w ponad 150 krajach i terytoriach. Dzięki połączeniu doświadczenia pracowników z najnowocześniejszą technologią, CWT ułatwia swoim klientom optymalne zaplanowanie podróży pod względem kosztów, jakości obsługi, bezpieczeństwa oraz aspektów środowiskowych. CWT stara się zapewnić podróżnym najwyższą jakość usług i pomocy. Wartość przychodów firmy z działalności własnej i w ramach joint venture w 2013 r. wyniosła 26,9 mld USD. W ramach swojego zobowiązania do odpowiedzialnej działalności biznesowej CWT jest sygnatariuszem Dziesięciu Zasad „Global Compact” ONZ. Więcej informacji na temat CWT można znaleźć pod adresem www.carlsonwagonlit.com i na Twitterze pod @CarlsonWagonlit.