Polacy coraz chętniej  podróżują do Turcji. Tegoroczny sezon urlopowy był i nadal jest bardzo udany dla Turcji. 

Okazuje się, że Polacy o wiele częściej niż w poprzednich latach wybierają Turcję, jako cel swoich urlopów. Jest to  bardzo ważna informacja, w kontekście rocznicy 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między krajami.

Dla porównania, tylko w czerwcu  bieżącego roku odnotowano rekordowy 35% wzrost liczby polskich turystów przyjeżdżających do Turcji, w stosunku do czerwca roku poprzedniego. Warto też dodać, że w  pierwszym półroczu 2014r. Turcję odwiedziło 282 307 polskich turystów, co stanowi wzrost na poziomie 25,03 %.W analogicznym czasie ubiegłego roku ta liczba wyniosła 225 793 podróżujących Polaków.

Powodem, dla którego Polacy wybierają Turcję jako miejsce odpoczynku jest niewątpliwie naturalne piękno tego kraju, a także liczne zabytki historyczne i kulturowe. Ważna jest także zachowana w Turcji adekwatność ceny do jakości produktów i usług.

Miasta do których najczęściej udają się Polacy to Antalya i Bodrum. Tutaj też statystyki są bardzo optymistyczne. W tym roku, Antalyę odwiedziło o 25% więcej polskich turystów niż w roku ubiegłym, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy. W samym lipcu Antalyę odwiedziło o 30% Polaków więcej, w porównaniu z rokiem 2013.

Natomiast w Bodrum zanotowano rekordowy, aż 60% wzrost liczby polskich turystów odwiedzających to miasto w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku, w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim.

Mimo, że sezon urlopowy się kończy, nie kończy się sezon na Turcję.

Źródło: http://www.kultur.gov.tr