Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. rozszerza sieć sprzedaży ubezpieczeń podróżnych. Od lipca br. oferuje je w porównywarce rankomat.pl, gdzie w prosty sposób można zestawić oferty ubezpieczycieli i wybrać odpowiednią polisę. To kolejny kanał wykorzystywany przez Europę do dystrybucji tej kategorii polis. 

TU Europa proponuje w rankomat.pl zarówno kompleksowe pakiety ochronne, jak i np. podstawowe ubezpieczenie NNW. Klienci mogą skorzystać m.in. z polisy Travel World, zawierającej koszty leczenia za granicą, transportu do Polski i akcji ratowniczej. Polisa ta jest dostępna w kilku wariantach, które dodatkowo obejmują OC, NNW i ubezpieczenie bagażu podróżnego. Dla osób preferujących aktywny wypoczynek przeznaczone jest ubezpieczenie Sport&Fun, zapewniające ochronę również narciarzom i snowboardzistom.

– Klienci cenią łatwy dostęp do ubezpieczeń online i szybkie finalizowanie zakupu polisy. Daje to duży komfort turystom, którzy mogą ubezpieczyć się nawet w dniu wyjazdu – mówi Mariusz Górski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zagranicznych TU Europa.

Ofertę TU Europa na tle rynku wyróżnia szeroka gama dodatkowych opcji, które turysta może wybrać w zależności od własnych potrzeb. Do polisy można dokupić np. ubezpieczenie mieszkania na czas podróży, ubezpieczenie Komfortowa Kieszeń, chroniące dokumenty i rzeczy osobiste czy ubezpieczenie artroskopii i rehabilitacji.
Propozycje ubezpieczeniowe TU Europa charakteryzują się brakiem zwyżek za wiek, jednakową składką dla wszystkich stref świata, jak też bezgotówkowym rozliczaniem kosztów leczenia oraz brakiem udziału własnego klienta w kosztach leczenia.
Polisy turystyczne TU Europa można w prosty sposób kupić zarówno w porównywarkach internetowych, wiodących systemach sprzedaży online, jak i bezpośrednio na stronie www.tueuropa.pl. Ponadto firma uruchomiła bezpłatną aplikację „Europa podróżuje”, dzięki której można kupić polisę poprzez urządzania mobilne.
TU Europa posiada również rozbudowane relacje z partnerami z branży turystycznej. Współpracuje już z ponad 1 400. biurami podróży, oferując zarówno polisy grupowe, jak i indywidualne. Towarzystwo udziela także gwarancji ubezpieczeniowych touroperatorom.