W Air France KLM płacisz tylko za to czego naprawdę potrzebujesz! Wybierz opcje dodatkowe i ciesz się pełnym komfortem w trakcie lotu

Warszawa, 4 grudnia 2014 r. – Linie lotnicze coraz częściej pozostawiają pasażerom wybór pomiędzy przelotem najtaniej jak się da, a opcją „na bogato”. Możliwości jest naprawdę wiele: począwszy od większej przestrzeni na nogi, specjalnego menu, prezentu wręczonego na pokładzie przez członka załogi, a kończąc na asyście przy transferze na lotnisku. Planując podróż liniami Air France czy KLM, warto wiedzieć jakiego rodzaju usługi dodatkowe można dokupić, aby uprzyjemnić lub ułatwić sobie podróż, już od momentu rezerwacji biletu lotniczego.

Wachlarz dodatkowych opcji w ofercie francusko-holenderskiej Grupy jest bardzo szeroki. Za dodatkową opłatą można m.in. zamówić specjalne danie, przenieść się do kabiny o wyższym standardzie (tzw. upgrade lub podwyższenie klasy przelotu), albo w tańszej opcji – dopłacić do miejsca z większą przestrzenią na nogi. Z myślą o osobach, których plany mogą ulec zmianie, stworzono również możliwość wyboru modyfikowanego biletu oraz opcję „czas do namysłu”. Oto niektóre usługi z szerokiej gamy rozwiązań oferowanych przez Air France i KLM.

Dla niezdecydowanych – „time to think” i „flexibility”
Rezerwując bilet na stronie Air France lub KLM w wariancie „time to think” („czas do namysłu”) za niewielką opłatą (5-15 euro) można zabezpieczyć sobie rezerwację biletu w danej cenie bez konieczności dokonywania płatności od razu. Zyskujemy w ten sposób 7 dni na zastanowienie i uiszczenie opłaty. Opcja dotyczy przelotów na wszystkich trasach i wszystkich klas. Natomiast dzięki „flexibility” płacimy z góry (14 euro) za możliwość zmiany daty lotu a nawet celu podróży. Opcja pozwala na 3 bezpłatne zmiany i dotyczy przelotów europejskich KLM kupowanych na stronie www.klm.pl (jeśli zmiana rejsu jest związana z wyższą taryfą za przelot, uiszcza się tylko różnicę w cenie biletu).

Dla smakoszy specjały na zamówienie z menu „a la carte”
Przed podróżą można rozważyć także zamówienie dania z menu „a la carte”, które zostanie podane oprócz standardowych posiłków serwowanych podczas lotu. W Air France w klasach Ekonomicznej i Premium Economy na rejsach międzykontynentalnych z Paryża poza standardowym posiłkiem w cenie biletu, do wyboru mamy jedno z 4 dań z menu „a la carte”: Kuchnia Włoska, Owoce Morza, Kuchnia Francuska oraz Wybór Lenôtre (w cenie od 12 do 28 euro). Można je zamówić za pośrednictwem strony www.airfrance.pl. Na wszystkich lotach międzykontynentalnych z wylotem z Paryża oprócz lotów do:  Ammanu, Bangalore, Damaszku, Delhi, Montrealu, Bombaju i Toronto. Dodatkowo posiłki „Kuchnia Francuska”, „Owoce Morza” oraz „Kuchnia Włoska” są dostępne na lotach do Paryża z: Cayenne, Fort-de-France, Pointe-à-Pitre oraz Saint-Denis (Reunion).

Z kolei pasażerowie Klasy Pierwszej i  Biznes mogą bezpłatnie wybrać jedną z aż  6 propozycji: Kuchnia Tajska, Tradycyjna Chińska, Indyjskie Dania z Ryżem, Wybór Owoców Morza, Koreańskie Smaki, Japońskie Pyszności (dostępne na lotach międzykontynentalnych z Paryża do: Nowego Jorku, Los Angeles, Tokio, Singapuru, Szanghaju i Seulu).

Natomiast KLM oferuje swoje dania „a la carte” aktualnie na 3 trasach z Amsterdamu, do Abu Dhabi, Limy i Nairobi. Od początku 2015 roku planowane jest wznowienie tej usługi również na pozostałych trasach międzykontynentalnych KLM (za wyjątkiem Toronto i Tel Awiwu). Do wyboru w menu „a la carte” są: Indyjskie Dania z Ryżem, Kuchnia Włoska, Japońskie Pyszności, Wybór Kapitana oraz Szampańskie Smakołyki w cenie od 12 euro do 25 euro. Istnieje także możliwość rozliczania się za pomocą Mil Flying Blue. Posiłki z menu „a la carte” można zamawiać za pośrednictwem strony www.klm.pl poprzez „Moja Podróż” (nie później niż 48 godziny przed wylotem) lub w czasie odprawy online (co najmniej 24 godziny przed wylotem).

W trosce o pełen komfort podróży   
Wśród usług dodatkowych, zarówno w ofercie Air France, jak i KLM, na wyróżnienie zasługuje również możliwość wykupienia różnych typów miejsc specjalnych: z większą przestrzenią na nogi, w rzędzie dla 2 osób, przy wyjściu awaryjnym itp. Dopłata do biletu może wynieść od 10 do 160 euro, w zależności od trasy przelotu i typu miejsca. Za niektóre miejsca specjalne można płacić także Milami Flying Blue.

Miejsca specjalne w KLM

Typ miejsca

Opis

Loty

Cena

Economy Comfort

Standardowe fotele w wydzielonej przedniej części Klasy Ekonomicznej (szybsze wsiadanie i wysiadanie z samolotu), z większą przestrzenią na nogi i dwukrotnie więcej miejsca na rozłożenie oparcia fotela.

Europejskie i międzykontynentalne

10-160 euro lub Mile Flying Blue (5000 – 25000)

Preferred seats

Standardowe fotele w przedniej części kabiny ekonomicznej za strefą Economy Comfort, przy oknie lub przejściu lub w rzędzie tylko dla 2 osób

Międzykontynentalne

30 euro lub Mile Flying Blue (7 500)

Extra Legroom

Miejsca w Klasie Ekonomicznej z większą przestrzenia na nogi (97-140 cm).

Europejskie i międzykontynentalne

20-70 euro lub 5000-22 500 Mil Flying Blue

 

Opłaty za dodatkowy bagaż
Przy lotach w Klasie Ekonomicznej na większości tras europejskich KLM, bagaż rejestrowany podlega opłacie. Za lot w jedną stronę wynosi ona 15 euro (przy  wcześniejszej opłacie online) i 30 euro przy płatności dokonanej na lotnisku. Istnieje także możliwość rozliczania się Milami Flying Blue. Dodatkowych kosztów za bagaż rejestrowany nie ponoszą członkowie Flying Blue na poziomie Silver, Gold, Platinum, a posiadacze kart podstawowych Ivory otrzymają 50% zniżkę.
Na lotach w Air France w Europie nie płacimy za bagaż rejestrowany (1 szt. do 23 kg), o ile pasażer ma bilet w taryfie innej niż „MINI”. Na rejsach międzykontynentalnych Air France i KLM pasażer Klasy Ekonomicznej może zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu w cenie biletu. Nadbagaż można przewieźć za dodatkową opłatą (od 15 euro za sztukę). Przy wcześniejszej opłacie online na stronie przewoźnika czy w biurze podróży (nie później 48 godziny przed wylotem) – obowiązuje zniżka (od 20% do 50 proc.) w stosunku do ceny oferowanej na lotnisku.

Upgrade klasy podróży
Zarówno w Air France, jak i KLM możemy dopłacić za podwyższenie kabiny przelotu (tzw. upgrade). Tak więc, pasażer z biletem w Klasie Ekonomicznej może wykupić upgrade do Klasy Biznes na rejsach międzykontynentalnych i w Europie. Upgrade jest możliwy zgodnie z warunkami taryfy i w ramach dostępności miejsc w wyższej kabinie. W zależności od przewoźnika, można go wykupić podczas odprawy online, w biurze podróży, na lotnisku, a jego cena jest uzależniona od wybranej trasy.

Specjalne usługi na lotniskach
Warto także wspomnieć jeszcze o możliwości wykupienia wstępu do poczekalni biznesowych Air France i KLM na świecie, które standardowo są bezpłatne dla pasażerów Klasy Biznes oraz posiadaczy kart Flying Blue Platinum i Gold. Z business lounge mogą skorzystać również posiadacze kart Flying Blue Silver i Ivory, jeśli wniosą dodatkową opłatę (od 25 euro w górę, w zależności od poczekalni). Ponadto Air France oferuje możliwość zakupu specjalnej asysty na lotnisku (Personal Airport Services), aby zapewnić sobie dodatkowy komfort przy wylocie/przylocie lub podczas przesiadki na lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu (cena od 150 euro). Natomiast pasażerowie linii Air France w Klasie Biznes na wybranych rejsach międzykontynentalnych, którzy wylatują z/przez paryskie lotnisko, mają również możliwość wykupienia pakietu usług typu „concierge” dedykowanego pasażerom Klasy Pierwszej. W jego skład wchodzą między innymi: indywidualna asysta przy odprawie, bagażu i wszelkich formalnościach, wstęp do ekskluzywnego saloniku La Première, dedykowana trasa transferu, dowóz pasażera limuzyną do samolotu po płycie lotniska itp. (cena wynosi 300 euro lub 40 000 Mil Flying Blue).

Niespodzianka podczas lotu
Dzięki serwisowi KLM Wannagives można zaskoczyć najbliższą osobę prezentem wręczanym przez członka personelu pokładowego na wysokości 10 tysięcy metrów. Można zamówić lampkę szampana, słodycze, dowolny gadżet KLM, a nawet zegarek czy wartościowy voucher na zakupy na pokładzie. KLM Wannagives pozwala także zamówić wybrany prezent wprost z dostawą do domu https://wannagives.klm.com/.

Wszystkie usługi dodatkowe można zamawiać, co najmniej na 48 godzin przed wylotem za pośrednictwem stron: www.klm.pl, www.airfrance.pl lub w biurach podróży na terenie całego kraju. Więcej informacji można uzyskać również pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.

 

***

Air France KLM
Grupa Air France KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów. Obecnie Air France KLM może poszczycić się ponad 77,3 mln pasażerów i transportem 1,3 mln ton ładunków rocznie. Linie Air France KLM mają dwa porty bazowe: im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu i Amsterdam-Schiphol. Grupa obsługuje łącznie 231 portów lotniczych zlokalizowanych w 103 krajach, a jej flota liczy 552 samoloty. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, do którego przystąpiło już ponad 24,5 mln członków.  Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń:  ponad 16 323 tys. lotów dziennie, do 1052  miast, w 177  krajach.