Vienna International Hotelmanagement AG rozwija się i nadal podąża drogą sukcesu 

Wiedeń, 18 grudnia 2013 – W bieżącym roku spółka Vienna International Hotelmanagement AG (VI) ponownie wypracowała lepszy wynik finansowy niż w ubiegłym. Decydujące znaczenie miał przy tym między innymi zakup hoteli Arcadia oraz związany z tym rozwój na rynku niemieckim.

 

Dzięki skutecznemu zarządzaniu oraz realizacji zapowiedzianej strategii rozwojowej, w szczególności związanej z zakupem hoteli na własność, spodziewany wynik finansowy Vienna International Hotelmanagement AG za rok 2013 znów będzie wyższy niż w poprzednim roku. Przewiduje się, że hotele aktualnie zarządzane przez VI wypracują w 2013 roku w przeliczeniu na skalę roczną obroty rzędu 174 mln euro przy 2,3 mln noclegów. Liczba zarządzanych hoteli wzrosła z 29 do obecnych 35.

Inwestycja we własność

Austriacka grupa hotelowa zakupiła w 2013 roku sześć hoteli Arcadia w Niemczech. Te przejęcia o korzystnej stopie procentowej stały się czynnikami, które pozytywnie wpłynęły na roczny wynik finansowy. Dr. Andreas Karsten, CEO, spodziewa się, że przed odliczeniem podatków wyniesie on 3,7 milionów euro, co oznacza wzrost ok. 26% w porównaniu z poprzednim rokiem. 

„Naszym celem była strategiczna rozbudowa naszej silnej pozycji gospodarczej w Niemczech w zakresie własnych hoteli i dalszy rozwój na tym rynku. I to nam się udało. W ciągu ostatniego roku wyraźniej zaznaczyliśmy naszą obecność, powiększając sieć hoteli z dwóch w Monachium i Berlinie do 9. Łączna liczba zarządzanych przez nas hoteli wzrosła do 35”, mówi Karsten. W styczniu 2013 roku Vienna International Hotelmanagement AG we współpracy z UBM Realitätenentwicklung AG otworzyła również w Niemczech angelo Hotel München Westpark. Ze względu na pozytywny rozwój obu hoteli w Monachium planuje się rozbudowę hotelu angelo przy Leuchtenbergring. „Dzięki rozwojowi w Niemczech w ciągu roku udało nam się czterokrotnie rozszerzyć naszą działalność na tym rynku. Tak samo jak dotychczas widzimy jednak niewykorzystany potencjał w zakresie hotelarstwa miejskiego i konferencyjnego” – przekonuje Karsten. 

Projekty na 2014 rok 

W nadchodzącym roku grupa zamierza dodać do swojego portfolio kolejne hotele. Karsten dąży do dalszego rozwoju i pozostaje wierny swoim zapowiedziom: „Stałym elementem średnio- i długofalowej strategii rozwoju Vienna International Hotelmanagement AG są nadal plany związane z wprowadzeniem spółki na giełdę”. Latem przyszłego roku w Szelkowie (Moskwa) we współpracy z Shelkowskij Holding otwarty zostanie 5-gwiazdkowy luksusowy hotel Astrum.

 

Vienna International Hotelmanagement AG w skrócie 

Założona w 1989 roku grupa hotelowa Vienna International Hotelmanagement AG prowadzi i rozwija na podstawie umów o zarządzanie łącznie 35 hoteli i kurortów pierwszej klasy oraz 1 projekty hotelowe. Portfolio, obejmujące również hotel należący do Leading Hotel of the World, składa się z hoteli miejskich, kurortów, hoteli uzdrowiskowych i kongresowych. Obiekty znajdują się w dziewięciu państwach europejskich: Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Francji, Niemczech, Rumunii, Słowacji i Rosji. Oprócz międzynarodowych hoteli wypoczynkowych w takich miejscowościach, jak np. Loipersdorf, Salzburg, Karlowe Wary, Opatija, grupa skupia się także na centrach biznesowych, takich jak Salzburg, Monachium, Berlin, Paryż, Praga, Kraków, Łódź, Bukareszt i Jekaterynburg.