Filharmonia Bałtycka zaprasza najmłodszych do Fan Clubu Muzyki Wielkiej!
Fan Club Muzyki Wielkiej, to nazwa cyklicznych koncertów dla dzieci i młodzieży organizowanych we wnętrzu Filharmonii Bałtyckiej w ramach wydarzeń edukacyjnych.

Pierwsza okazja do zapoznania się z nowym cyklem pojawi się już w tym miesiącu: 27 i 28 października w ramach koncertów pt. „Muzyczny Kosmos”. Wtedy to, elektronika połączy grające na żywo instrumenty z pejzażami kosmosu, a na scenie pojawi się prawdziwa luneta.
Koncerty edukacyjne organizowane przez Filharmonię Bałtycką od kilku sezonów cieszą się powodzeniem zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców, bo w prosty, przystępny dla młodych słuchaczy, a co najważniejsze interaktywny sposób, opowiadają o instrumentach i muzyce.
Magdalena Malara – Świtońska – Rzecznik PFB: „- Zgodnie z założeniami nowego cyklu, w ciągu roku szkolnego prezentować będziemy pięć różnych tematycznie koncertów, atrakcyjnych pod względem formy, doboru artystów i muzyki. Na estradzie pojawią się wszystkie grupy instrumentów orkiestry symfonicznej: instrumenty smyczkowe, dęte drewniane, dęte blaszane, perkusyjne. Zaprezentujemy także króla instrumentów –  organy przybliżymy różne formy śpiewu czy tańca.”
Październikowe koncerty pod hasłem „Muzyczny Kosmos” przygotuje Gdańska Grupa Perkusyjna pod kierownictwem Piotra Sutta. Przy instrumentach elektronicznych zasiądzie Benedykt Odya.
Tym razem,  dzieci wraz z dźwiękami muzyki perkusyjnej podążać będą szlakiem gwiazd, planet, mgławic i galaktyk.  Do zobrazowania muzycznego kosmosu,  wybrane zostały „kosmiczne” dźwięki najnowszej generacji muzycznych syntezatorów, dźwięki melodycznych instrumentów perkusyjnych – marimby, wibrafonu, a także potężnych kotłów, werbli, brazylijskich surdo i tam-tamu. Całość uzupełnią wyświetlane na ekranie pejzaże kosmosu. Cztery Koncerty cyklu odbędą się:
W poniedziałek 27.10.2014r., o godz. 9:00 i 11:15
We wtorek 28.10.201r., o godz. 9:00 i 11:15.
Bilety dostępne są w kasach Filharmonii na Ołowiance, tel.: 0 58 320 62 62 oraz na www.filharmonia.gda.pl