19 października o godz. 11:00 w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się warsztaty rodzinne z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne. Na najbliższych warsztatach dzieci zgłębią tajniki architektury najpiękniejszych teatrów na świecie.

Teatr to jedno z ciekawszych wyzwań architektonicznych i ważnych obiektów w mieście.  Na całym świecie znajdujemy przykłady różnie zbudowanych scen, widowni czy foyer. Na najbliższych warsztatach spróbujmy odnaleźć relacje pomiędzy kulturą danego kraju, a wybudowanym tam teatrem. Zaprojektujemy teatr między innymi dla Sofoklesa, Elżbiety I czy sioguna leyasu Tokugawy! Następnie przy użyciu prostych materiałów zbudujemy model teatru naszych pomysłów.  Zapadające się sceny, widownie o ciekawej geometrii oraz sceny o różnych kształtach to tylko niektóre z elementów, które wykonamy.

Zajęcia prowadzi Ewa Szylberg – Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Warszawskiej. Od 2011 roku prowadzi i współorganizuje warsztaty architektoniczne dla dzieci Archidzieciaki. Współzałożycielka Towarzystwa „W przestrzeni”. Na co dzień zajmuje się projektowaniem.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Obowiązują zapisy: e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Miejsce spotkania – taras przed pałacem na Wyspie. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie
Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/