Wiceprezes PIT Grzegorz Chmielewski wziął udział w Europejskim Kongresie Ekonomicznym w Katowicach, prestiżowym wydarzeniu, które składa się z trzech dni sesji tematycznych z udziałem reprezentantów biznesu, prezesów największych firm, decydentów, naukowców i praktyków, przedstawicieli świata polityki.


20 maja odbył się panel poświęcony polskiemu rynkowi lotniczych przewozów czarterowych. W dyskusji wzięli udział: Grzegorz Chmielewski, wiceprezes PIT, dr Tomasz Dziedzic, ekspert w dziedzinie rynku lotniczego, Andrzej Kobielski, prezes zarządu Enter Air, Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego oraz Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań Ławica.

 

„Bezpieczeństwo turystów to również bezpieczeństwo finansowe, o zapewnienie którego branża zabiega od lat. Mamy nadzieję, że utworzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego zagwarantuje to bezpieczeństwo w pełni. Klienci biur, które ewentualnie ogłoszą niewypłacalność, powinni wreszcie otrzymywać pełen i natychmiastowy zwrot wpłaconych środków. Jest to niezbędne z punktu widzenia klientów oraz z punktu widzenia rynku turystyki wyjazdowej” – mówił wiceprezes PIT Grzegorz Chmielewski podczas Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach.