„Najlepszego produktu turystycznego Polski 2014”

Wielka Pętla Wielkopolski z roku na rok zdobywa coraz większe grono miłośników i jako atrakcja turystyczna jest już popularna w całym kraju.

W tym roku, jako jeden z 15 wybranych produktów turystycznych, zakwalifikowała się do finałowej puli Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej 2014 roku. Dodatkowo, w ramach internetowego głosowania, ma szansę otrzymać Certyfikat Internautów 2014. Głosować na Wielką Pętlę Wielkopolski można do czwartku na stronie: http://turystyka.wp.pl/kat,1036541,title,Wybieramy-najlepszy-produkt-turystyczny-2014-r,wid,16930223,wiadomosc.html

Wielka Pętla Wielkopolski to szlak wodny liczący 690 km, łączący rzeki Wartę i Noteć oraz kanał Górno-notecki, Jezioro Gopło i jeziora Kanału Ślesińskiego. W ramach tego szlaku wodnego uprawiać można przede wszystkim turystykę motorowodną oraz kajakarstwo (na całej długości szlaku), ale również, na wybranych fragmentach, żeglarstwo, windsurfing, wakeboarding (w 7 wielkopolskich wakeparkach) oraz zyskujący coraz większą popularność sport pod nazwą stand up paddle.  Dzięki tej różnorodności, każdy miłośnik sportów wodnych na pewno znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce. Dodatkowo, płynąc szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski można zatrzymywać się w świetnie przygotowanych marinach i wyjść na ląd, aby zwiedzić zabytki starych miast lub wybrać się na wycieczkę rowerową przez liczne parki krajobrazowe Wielkopolski.

Strona Wielkiej Pętli Wielkopolski: www.wielka-petla.pl
Strona kampanii: www.wielka-petla-wielkopolski.pl
Profil na FB:  www.facebook.com/visit.wielkopolska