Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj nowe połączenie z Gdańska do Kijowa. Nowe połączenie zostanie uruchomione 2 sierpnia. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 79 złotych*.


Nowa oferta Wizz Air w gdańskiej siatce połączeń umocni relacje biznesowe pomiędzy Ukrainą i Polską, a także korzystnie wpłynie na rozwój sektora turystycznego i hotelarskiego w obu krajach.


Wizz Air oferuje obecnie z Gdańska w sumie 31 tras do 14 krajów. Linia ma pięć samolotów w bazie na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i zatrudnia około 200 osób, które dbają o najwyższy poziom usług podczas lotów. W 2015 roku przewoźnik obsłużył ponad 1,8 mln pasażerów wspierając tym samym ponad 1300 lokalnych miejsc pracy związanych pośrednio z działalnością Wizz Air w tym regionie.


NOWE POŁĄCZENIE WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Kijów

wtorek, sobota

2 sierpnia

79 PLN

 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział:”Z ogromną radością ogłaszamy nową trasę z Gdańska do Kijowa. To doskonała okazja dla naszych polskich pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych, aby odkrywać jedno z największych centrów przemysłowych, edukacyjnych i kulturalnych wschodniej Europy. Z kolei dla pasażerów z Ukrainy to świetna możliwość niskokosztowych podróży do nadmorskiego miasta. Bilety na nowe połączenie z Kijowem dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ich ceny zaczynają się już od 79 złotych*. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”