Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj wspaniałą czternastą rocznicę 2-dniową Promocją Urodzinową. Klienci mogą świętować razem z Wizz Air i odkrywać 141 wyjątkowych kierunków z siatki niskokosztowych połączeń WIZZ korzystając nawet z 30%* zniżki na wszystkie trasy dla nowych rezerwacji dokonanych do godziny 23:59 19 maja.

Ubiegły rok okazał się znaczącym sukcesem – WIZZ odnotował wzrost o ponad 24% w porównaniu do poprzedniego roku przewożąc 30 milionów pasażerów, którzy docenili niskie ceny biletów, łatwy i przejrzysty system rezerwacji oraz doskonały poziom obsługi na pokładzie. Ponadto, obecnie trwa największa rozbudowa oferty WIZZ w historii linii: 21 nowych samolotów umieszczonych w europejskich bazach w ciągu zaledwie 17 tygodni, dodanie 70 nowych usług oraz zwiększenie liczby połączeń o 700 tygodniowo. Trzy nowe kierunki zostały uruchomione w 2018 roku – Ateny, Charków i Wiedeń. Poza tym 3 maja 2018 roku Wizz Air oficjalnie rozpoczął działalność jako brytyjska linia lotnicza z siedzibą na lotnisku w Londynie Luton, a pierwszy lot odbył się między Londynem i Bukaresztem.

Wizz Air równie aktywnie działa w regionach, w których nie od dziś prowadzi swoją działalność. Ogłoszony został nowy bieg, Wizz Air Half-Marathon, który odbędzie się w Katowicach, a sponsoring tytularny biegu Budapest Half-Marathon został przedłużony na kolejne pięć lat. Linia wsparła rozwój młodych talentów dając im szansę sprawdzenia swoich umiejętności w drugiej edycji konkursu WIZZ Youth Challenge.

Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych w Europie i składa się z 96 samolotów typu Airbus A320 i A321. Linia realizuje operacje w Europie i poza nią w rozbudowanej siatce połączeń od Tromso na dalekiej północy po Dubaj położony na południu. Załoga Wizz Air stale się powiększa – w ubiegłym roku zatrudnionych zostało prawie 800 nowych pracowników. Każdego dnia zespół około 4000 specjalistów 45 różnych narodowości zapewnia najwyższy poziom usług na pokładach samolotów WIZZ oferując innowacyjne i zindywidualizowane usługi, takie jak Elastyczny Towarzysz Podróży lub Blokada Ceny.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością świętujemy 14 rocznicę razem z naszymi pasażerami oferując im przez 2 dni ceny jeszcze niższe niż zwykle. Podczas minionych 14 lat, nasz silny i zaangażowany zespół umożliwił prawie 15 milionom pasażerów odkrywanie Europy i nie tylko dzięki niskim cenom usług WIZZ. Wizz Air łączy obecnie 141 miejsc w 44 krajach (razem z naszymi najnowszymi lokalizacjami: Wiedniem, Atenami i Charkowem). Wspólnie z zespołem oczekuję na kolejny kamień milowy w naszej krótkiej historii: setny samolot WIZZ.”