– Certyfikat POT Etap regionalny w Wielkopolsce

Wielkopolska Organizacja Turystyczna była organizatorem etapu regionalnego XII edycji Konkursu  na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Patronat honorowy objął pan Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs organizuje Polska Organizacja Turystyczna od 2002 roku. Ma on na celu wyłonienie najlepszych produktów turystycznych w Polsce i ich promocję. Szczegóły na stronie http://www.pot.gov.pl/polecane/juz-12-edycja-konkursu-na-najlepszy-produkt-turystyczny

Konkurs przebiega dwustopniowo – etap regionalny i ogólnopolski.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna od 3 lat organizuje uroczyste wręczenie regionalnych nominacji. Jest to doskonała okazja do przedstawienia lub przypomnienia mieszkańcom regionu jakie wspaniałe atrakcje turystyczne można znaleźć blisko domu – mówi Prezes WOT pan Tomasz Wiktor. Zdobycie Certyfikatu POT jest związane z promocją naszego regionu kanałami i narzędziami promocyjnymi, którymi dysponuje narodowa organizacja turystyczna, wspomagając działania podejmowane przez nasze Stowarzyszenie.

Do tegorocznej edycji konkursu do etapu regionalnego  Wielkopolski zgłoszono 15  produktów turystycznych i 2 do Złotego Certyfikatu. Troje laureatów otrzymało nominację do etapu ogólnopolskiego Konkursu. Jeden spośród produktów nagrodzonych Certyfikatem w latach ubiegłych rywalizować będzie o najwyższe wyróżnienie – Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jesteśmy zadowoleni z dużego zainteresowania wielkopolskim etapem konkursu i mamy nadzieję na kolejne certyfikaty POT dla produktów turystycznych z Wielkopolski, które tworzone są profesjonalnie i w pełni odpowiadają zapotrzebowaniu turystów krajowych i zagranicznych – mówi Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura WOT.