Do startu regat pozostało 30 dni, czyli 720 godzin i 2 592 000 sekund. Każdy kto jeszcze nie zgłosił załogi powinien to nadrobić i rozpocząć przygotowania do inauguracji sezonu.

Dokładnie za miesiąc wszyscy uczestnicy trójmiejskich regat spotkają się w Marinie Gdynia, gdzie odbędzie się Pomorskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2015. Załogi otrzymają numery startowe, sternicy wezmą udział w oficjalnej odprawie  i zaczną się emocje przed rozpoczęciem rywalizacji. Na pierwszy dzień regat zaplanowane są dwa krótkie wyścigi oraz jeden długi – do Sopotu, drugiego dnia w zależności od warunków atmosferycznych, dwa lub trzy krótkie wyścigi oraz ostatni z metą w Gdańsku. Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego, warto więc powalczyć o dobry wynik. O tym jak duży wpływ na ostateczny rezultat ma procedura przedstartowa opowiada Adam Jankowski, sędzia główny regat: Dobry wynik na mecie zależy nie tylko od dobrego żeglowania w wyścigu, lecz także od dobrego miejsca i prędkości na starcie. Rywalizacja o najlepsze miejsca zaczyna się już na 5 minut przed podniesieniem zielonej flagi. Odmierzanie czasu i prawidłowe wyliczenie odległości i prędkości to tajniki sukcesu dobrego startu. W tym niełatwym zadaniu pomagają zegarki z odmierzaczem czasu.
W tym roku oficjalnym zegarkiem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest AQUARACER 500M CALIBRE 16 AUTOMATIC CHRONOGRAPF firmy TAG Heuer. Linia Aquaracer powstała z myślą o potrzebach żeglarzy i była testowana przez załogi startujące w najbardziej prestiżowych regatach. Kontynuując tradycję wspierania sportów wodnych w Polsce i na świecie, firma TAG Heuer zaangażowała się w realizację Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – wydarzenia, które wyznacza początek sezonu 2015 na Pomorzu – mówi  Bartłomiej Szumilas, prezes firmy TRUFEY, oficjalnego dystrybutora TAG Heuer w Polsce. Każdy zegarek w tej serii stworzony został tak, by przetrwać najbardziej ekstremalne warunki na jachcie i podczas uprawiania innych sportów wodnych.
W trakcie trzeciej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta załogi rywalizować będą w klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 7 metrów, jachty powyżej 7 do 9 metrów, jachty powyżej 9 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów). Dodatkowo na starcie pojawi się także klasa ENERGA DIAMANT 3000 – profesjonalnych jachtów regatowych doskonale znanych z regat Energa Sopot Match Race. Będzie to okazja, aby zmierzyć się z jachtami, na których w sopockim przystanku World Match Racing Tour rywalizują najlepsze załogi match racingowe na świecie. To także zachęta dla kibiców, by śledzić pierwsze w sezonie wyścigi na wodach Zatoki Gdańskiej. Doskonałym punktem obserwacyjnym będzie sopockie molo. Żeglarzom przypominamy natomiast o przygotowaniach do startu. Już 16 maja  partner Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – North Sails zaprasza na szkolenie regatowe North Sails Go 4 Speed. Aby wziąć udział należy przesłać zgłoszenia na adres mailowy: info@pl.northsails.com
Do udziału w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta zapraszają: organizator Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, gospodarze – miasta: Gdynia, Sopot i Gdańsk oraz sponsor Grupa ENERGA. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.
Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2015.
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Sponsor: Grupa ENERGA.
Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.
Oficjalny zegarek: TAG Heuer.
Partnerzy główni: DelphiaYachts, White Marlin.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu, TVP Gdańsk.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl  
www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta