Szanowni Państwo,

Pragniemy Państwa poinformować, że w dniu jutrzejszym 30 kwietnia 2015roku na Zamku Bojnickim rozpoczyna sięXXII edycjaMiędzynarodowego Festiwalu Duchów i Zjaw.

Podczas trzech najbliższych przedłużonych majowych weekendów (30.04.-2.05., 7-10.05., 15-17.05.)  na Zamku w Bojnicach spotkają się duchy i zjawy z całego świata, aby postraszyć oraz zabawić zwiedzających. Przerażająca atmosfera będzie mieszać się z dobrym humorem.

W Zamku roznosić się będzie krzyk czarownic, odżyją rzesze martwych i do swych komnat powrócą duchy dawnych mieszkańców zamku. Niebezpieczeństwa, zasadzki, strach i przerażająca atmosfera trwać będą do chwili, dopóki z wieży zamkowej nie wyleci ostatnia czarownica. Wydarzeniu towarzyszyć będą rozmaite przedstawienia teatralne i konkursy. Nie zabraknie stoisk z napojami i przysmakami. „Ale przede wszystkim będzie strach!” – zapowiadają organizatorzy.

Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni, który związany jest z historia Zamku w Bojnicach. W tym roku nazwa głównego przedstawienia nosi tytuł: MARTWE NIEWIASTY – szykuje się wesele, jakiego na zamku jeszcze nie było!

Ceny biletów: dorośli = 10 €, dzieci od 6 do 18 lat = 5,5 € a dzieci od 3 do 6 lat 3 €.     

Zamek Bojnicki należy do najładniejszych, najstarszych i najczęściej odwiedzanych zamków nie tylko na Słowacji, ale także w Europie Środkowej. Przypomina te z filmów Disneya lub znad Loary. Zwiedzającym, oprócz wzruszającej historii, oferuje mnóstwo atrakcji oraz imprez podczas całego roku. W pobliżu bajkowego zamku znajduje się ogród zoologiczny oraz kompleks basenów termalnych, gdzie mogą Państwo wypocząć i spędzić niezapomniane dni swojego wypoczynku na Słowacji. Polecamy także spacer po miejscowym parku uzdrowiskowym.    

Więcej informacji na stronie www.bojnicecastle.sk