Wysoko wykwalifikowani lekarze, fizjoterapeuci i psychologowie, indywidualne podejście do pacjenta, nowoczesne terapie oraz sprzęt medyczny – to wszystko czeka na Ciebie w Centrum Rehabilitacji „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław przy al. Sienkiewicza 50.


Centrum Rehabilitacji przy al. Sienkiewicza 50 w Inowrocławiu, to nowoczesna placówka medyczna należąca do „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Znajdziemy tu Poradnię Rehabilitacyjną, Poradnię Psychologiczną i Poradnię Logopedyczną. Na miejscu można wykonać również badania diagnostyczne. Centrum wyróżnia kompleksowość, profesjonalizm, specjalistyczne formy rehabilitacji oraz wieloletnie doświadczenie.

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie fizykoterapii, kinezyterapii, terapii manualnej, masaży, klasycznej rehabilitacji, logopedii oraz psychologii. Stawiamy na indywidualne podejście do Pacjenta. Każdy zabieg jest wynikiem dokładnej analizy. Dzięki temu czas leczenia jest krótszy, a Pacjenci mają szansę na szybki powrót do pełnej sprawności – mówi lek. med. Zofia Mączyńska, specjalista rehabilitacji medycznej.

Rehabilitacja na najwyższym poziomie

Centrum Rehabilitacji tworzą doświadczeni i wysoko wyspecjalizowani lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, terapeuci zajęciowi i logopedzi, którzy wykonują swoją pracę z prawdziwą pasją i zaangażowaniem. – Nasz personel medyczny nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, dzięki czemu można u nas korzystać z nowoczesnych metod rehabilitacji takich jak m.in. jak PNF, NDT Bobath, metoda Cyriaxa, metoda Mulligana, terapia tkanek miękkich wg dr Rakowskiego, terapia Neurac, metoda McKenziego i plastrowanie dynamiczne – dodaje lek. med. Zofia Mączyńska.

Tutejsza Poradnia Rehabilitacyjna oferuje fizjoterapię w szerokim zakresie. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, kardiologicznej i neurologicznej. W Centrum Rehabilitacji można skorzystać z konsultacji lekarza specjalisty, konsultacji fizjoterapeutycznych i szeregu różnorodnych zabiegów z zakresu hydroterapii (bicze szkockie, hydromasaże, masaże wirowe), fizykoterapii, kinezyterapii (leczenia ruchem), masaży (klasyczne, mechaniczne, limfatyczne, gorącymi kamieniami) i zabiegów w oparciu o surowce naturalne.

Centrum Rehabilitacji pomaga osobom, którym doskwierają choroby kręgosłupa (dyskopatie i rwy), choroby reumatyczne, choroby zwyrodnieniowe, stany pourazowe (kontuzje, urazy sportowe, urazy powypadkowe), następstwa udarów, bóle mięśniowo-stawowe i wady postawy. Pod okiem personelu z Centrum Rehabilitacji można się również przygotować do różnego rodzaju operacji i wrócić do zdrowia po zabiegach. Skutecznie pomaga pozbyć się bólu, leczy kontuzje i przywraca sprawność.

Centrum Rehabilitacji należące „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław cały czas rozwija poziom rehabilitacji, dlatego też wciąż poszukuje nowoczesnych metod i urządzeń. W ostatnim czasie dzięki współpracy z firmą Technomex miało okazję sprawdzić, jak wygląda rehabilitacja z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia o nazwie egzoszkielet. Ten przenośny bioniczny szkielet w innowacyjny sposób wspomaga rehabilitację pacjentów z niedowładem kończyn dolnych. W programie badawczym trwającym trzy tygodnie po wstępnej kwalifikacji wzięło udział 7 osób. Znaleźli się wśród nich pacjenci z udarem, stwardnieniem rozsianym oraz uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Walory rehabilitacji z użyciem tego urządzenia osoby rehabilitowane doceniały już na samym początku. Dzięki tego typu programom Centrum Rehabilitacji poszerza horyzonty w dziedzinie kompleksowej rehabilitacji. Prąc do przodu ośrodek daje pacjentom szansę na lepsze życie.

Kompleksowa pomoc psychologiczna i logopedyczna

Placówka oferuje również kompleksową i rzetelną pomoc w różnego rodzaju problemach psychologicznych oraz interpersonalnych. Zapewnia profesjonalne wsparcie psychologiczne i terapię psychologiczną. Posiada długoletnie doświadczenie w diagnozowaniu i stosowaniu różnych programów rehabilitacyjnych u pacjentów borykających się z problemami zarówno natury somatycznej jak i psychicznej.

Pomagamy docierać do źródła cierpienia, odkrywać jego przyczyny i mechanizmy, szukać rozwiązań i wdrażać je w życie. Metody naszej pracy dobieramy tak, aby problem z którym zgłasza się Pacjent rozwiązać w jak najkrótszym czasie – mówi mgr Renata Buczyńska, specjalista psycholog kliniczny, wieloletni trener w zakresie treningów psychologicznych i psychoedukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Funkcjonująca w Centrum Rehabilitacji Poradnia Logopedyczna stymuluje i rozwija mowę dzieci, młodzieży oraz dorosłych na zajęciach logopedycznych.

 

Nowoczesna baza zabiegowa

Centrum Rehabilitacji dysponuje nowoczesną bazą zabiegową wyposażoną w specjalistyczne urządzenia medyczne oraz sprzęt wspomagający rehabilitację. Posiada sale do zajęć ruchowych, profesjonalny sprzęt do fizykoterapii oraz specjalistyczne wanny do hydroterapii. Dzięki takiemu zapleczu placówka ma możliwość kompleksowego leczenia różnego rodzaju schorzeń.