czyli oryginalne sposoby na spędzenie sylwestrowej nocy

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester. Aby nie spędzić tej wyjątkowej nocy w domu przed telewizorem, warto już teraz rozpocząć przygotowania. Jednym ze sposobów na spędzenie niezapomnianego wieczoru jest wyjazd za granicę i poznanie zwyczajów lokalnych mieszkańców.

Warszawa, 24 listopada 2014 – Zgodnie z polską tradycją w Nowy Rok trzeba włożyć do portfela łuski wigilijnego karpia, aby nie zabrakło nam pieniędzy, a wszelkie spory należy rozwiązać nim wybije północ. A jakie zwyczaje panują w innych krajach Europy? Na tyle intrygujące, że warto zaplanować i spędzić Sylwestra w jednym z europejskich miast. CASAMUNDO, internetowy serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych, podpowiada, gdzie zorganizować udany wieczór sylwestrowy.

Austria – poncz i syta kolacja
W Austrii tradycyjnie na Sylwestra przygotowuje się poncz na cześć świętego Sylwestra. Głównym składnikiem ponczu jest czerwone wino z dodatkiem cukru i cynamonu. Dla Austriaków ważne jest też zjedzenie dania z wieprzowiny, ponieważ wierzą, że to przyniesie im szczęście w Nowym Roku.

Aby poznać bliżej zwyczaje i tradycje noworoczne panujące w Austrii możecie wybrać się do Wiednia. Polecamy luksusowy, dwuosobowy apartament.

 

Moneta na szczęście
W Grecji Sylwester zbiega się z dniem św. Bazylego. W tym dniu dzieci ustawiają buty przy kominku w oczekiwaniu na drobne prezenty. Piecze się też ciasto zwane vassilopita, w którym znajduje się ukryta moneta. Osoba, która na nią trafi będzie miała w nadchodzącym roku dużo szczęścia.

Ostatnią noc w roku warto spędzić na przepięknej wyspie Mykonos. Uczestnicy zabawy mogą zatrzymać się w przestronnej willi z 4 sypialniami, która jest urządzona w stylu śródziemnomorskim. Z willi można podziwiać widok na morze i okolicę. Jest to idealne miejsce na wspólny wyjazd ze znajomymi.  

Ćwiczenie na równowagę
Oryginalny sposób na spędzenie Sylwestra mają również Hiszpanie, którzy zbierają się o północy na głównym placu swojego miasta. Każdy zabiera ze sobą 12 winogron, aby zjeść je pojedynczo w rytm uderzeń zegara. Kolejna tradycja nakazuje stać w tym czasie na lewej nodze, aby prawą wejść w Nowy Rok. Winogrona są symbolem dobrobytu na kolejny rok.

Wypoczywającym w Madrycie, serwis CASAMUNDO proponuje apartament w samym sercu miasta. Jest on stworzony dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić sylwestrową noc z rodowitymi Hiszpanami i poczuć niepowtarzalną atmosferę wspólnego świętowania.

Czerwona bielizna pomoże znaleźć męża
Według włoskich przesądów w Sylwestrową noc Panie powinny założyć czerwoną bieliznę, która przynosi szczęście. Zgodnie z tradycją, pomoże to również znaleźć męża w nadchodzącym roku. Koniecznie trzeba też zjeść potrawkę lub zupę z soczewicy, która symbolizuje pomyślność.

Uczestnicy zabawy mogą zatrzymać się w niepowtarzalnym domu w Umbrii. Jest on urządzony w stylu rustykalnym, który będzie doskonałym miejscem na urządzenie Sylwestra w niezwykłej atmosferze.

Decydując się na wyjazd sylwestrowy za granicę warto wybrać zakwaterowanie, które gwarantuje prywatność i niezależność – na przykład dom czy apartament na wyłączność. Dodatkowo właściciel takiego obiektu z pewnością chętnie udzieli nam wielu wskazówek jako rodowity mieszkaniec danego kraju.

 

O Casamundo
Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.
Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przestawionych obiektów można uzyskać na stronie www.casamundo.pl.
Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy Casamundo.pl na Facebooku.