4You Airlines AZS Politechnika Warszawska – pod taką nazwą stołeczna drużyna siatkarzy będzie występować w sezonie 2014/2015. To efekt współpracy, jaką klub nawiązał z nową na polskim rynku czarterową linią lotniczą.

Firma 4You Airlines została sponsorem strategicznym AZS Politechniki Warszawskiej. Umowę o współpracy podpisano podczas konferencji prasowej, która we wtorek 3 czerwca odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. – Fakt, że spotykamy się w tym miejscu, nie pozostawia żadnych wątpliwości – to wyjątkowa chwila dla naszego ulubionego klubu powiedział prof. dr hab. inż. Jan Szmidt – rektor Politechniki Warszawskiej.

Siatkówka od zawsze była moją wielką pasją. Dlatego pierwsze działania promocyjne 4You Airlines są naturalnym wynikiem moich doświadczeń w branży turystycznej oraz zamiłowania do sportu. Możliwość połączenia pracy zawodowej z hobby jest dla mnie ogromną radością. Wierzę, że dzięki naszemu wsparciu, drużyna 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska rozwinie skrzydła – powiedział Sylwester Strzylak, prezes 4You Airlines.

Podczas konferencji dziennikarze poznali również nazwisko pierwszego z zakontraktowanych siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej na sezon 2014/2015. Umowę z klubem przedłużył bowiem młody i utalentowany przyjmujący – Artur Szalpuk. – Bardzo zależało mi, żeby zatrzymać Artura w Warszawie. Ten zawodnik, choć ma dopiero osiemnaście lat, może stanowić o sile naszego zespołu – skomentował trener Jakub Bednaruk.

Cieszę się, że zostaję w Politechnice – zaczął Artur Szalpuk. – Miałem kilka innych ciekawych ofert, ale trener Bednaruk mnie przekonał. Wiem, że pod jego skrzydłami będę się dalej rozwijał, a to dla mnie najważniejsze – stwierdził.

Konferencję zorganizowano w myśl koncepcji „na pokładzie samolotu”. Goście z rąk hostess w strojach stewardess otrzymywali karty pokładowe, a następnie zajmowali miejsca w Sali przypominającej kadłub samolotu. Takiej konferencji w PlusLidze jeszcze nie było. Chcieliśmy godnie przywitać naszego sponsora. Prezes Strzylak przez ostatnie lata zrobił wiele dobrego dlacałej polskiej siatkówki. Teraz zaś pomoże naszemu klubowi – uśmiechnęła się prezes Jolanta Dolecka. – Znamy się od dawna. Mam więc pewność, że nasza współpraca będzie układała się wzorowo – zakończyła.

 

***

4You Airlines, to nowa spółka która powstała z inicjatywy polskich przedsiębiorców posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku turystycznym. Prezesem 4You Airlines jest Sylwester Strzylak. Zadaniem 4You Airlines jest zaspokojenie potrzeb rynkowych w segmencie lotów czarterowych dla polskich biur podróży. Przewoźnik umożliwia przeloty w klasie ekonomicznej z 9 polskich miast: Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy. Samoloty latają do najpopularniejszych zagranicznych kurortów w Egipcie, Turcji, Tunezji oraz Grecji.