w celu usprawnienia procesu rezerwacji i płatności lotniczych

Ponad 300 linii lotniczych korzystających z Amadeus Payment Platform ma dostęp do usług Elavon
Rozwiązanie umożliwia liniom lotniczym obniżenie kosztów akceptacji kart płatniczych

Warszawa, 11 marca 2015 r.: Firma Elavon, czołowy dostawca rozwiązań płatniczych na świecie należący do U.S. Bancorp (NYSE: USB), i Amadeus, wiodący partner technologiczny dla światowej branży turystycznej, poinformowały podczas tegorocznej edycji Elavon Travel Symposium o podpisaniu umowy obejmującej integrację rozwiązań przetwarzania płatności Elavon z rozwiązaniem Amadeus Payments Platform (APP).

Elavon współpracuje z ponad 50 wiodącymi liniami lotniczymi na całym świecie, zarządzając ich procesami akceptacji płatniczych. Zawarta umowa pozwala przewoźnikom na przetwarzanie płatności bezpośrednio przez platformę płatniczą Amadeus i czerpanie korzyści z jej funkcjonalności dostosowanych do branży turystycznej.

Również linie lotnicze połączone z Amadeus Payment Platform mają teraz dostęp do zaawansowanych rozwiązań przetwarzania płatności firmy Elavon. W ten sposób będą mogły zarządzać usługami typu chargeback i zmniejszyć koszty akceptacji kart dzięki globalnym możliwościom przetwarzania Elavon dostępnym w ponad 30 krajach.

„Praca z wiodącym nabywcą lotniczym zwiększa wartość branżowych rozwiązań płatniczych firmy Amadeus. Rozumiemy unikalną złożoność przetwarzania płatności w branży turystycznej. Wspierani przez ogromną wiedzę Elavon na temat branży lotniczej, nasi klienci lotniczy będą mogli zwiększać swoją globalną obecność, a jednocześnie usprawnić procesy płatności, redukując koszty związane z kartami i – w efekcie – minimalizować ich złożoność” – powiedziała Celia Pereiro, head of travel payments, Amadeus.

Rozwiązanie Amadeus Payment Platform, wykorzystywane przez ponad 300 linii lotniczych na całym świecie, zapewnia wszystkim dostawcom turystycznym korzystającym z platformy szybką i łatwą realizację procesu płatności za sprawą autoryzacji zintegrowanej w procesie wystawiania biletów i sprzedaży. To przekłada się również na rozszerzenie informacji o transakcjach, co z kolei ułatwia uzgodnienie płatności. Ponadto APP oferuje branży dostosowane do jej potrzeb funkcjonalności, które zapewniają bezpieczne środowisko płatności zarówno dla podróżnych, jak i dostawców turystycznych. Jedno połączenie z APP zapewnia dostęp do wielu opcji płatności, usprawniając cały ten proces.

„Połączenie globalnych możliwości Elavon i światowej klasy rozwiązań technologicznych dla branży turystycznej firmy Amadeus jest ogromnym udogodnieniem dla przemysłu lotniczego, ponieważ umożliwia bezproblemową rezerwację oraz zapewnia klientom pozytywne doświadczenia w procesie przetwarzania płatności. Linie lotnicze od razu dostrzegą korzyści płynące z tej współpracy, ponieważ znajdą w Amadeus Payment Platform wiele narzędzi do optymalizacji procesów płatniczych” – powiedział John Follert, senior vice president of airline acquiring, Elavon.