Podczas Kongresu Regionów w Świdnicy (10-12 czerwca) odbędzie się konkurs organizowany przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska i Grupę Onet. Nagrodą w konkursie będzie kampania reklamowa w mediach RASP i Onet o wartości 300 tysięcy złotych. W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Kampania będzie służyć promocji regionu bądź miasta lub powiatu, którego przedstawiciel wygra konkurs.

Konkurs jest tematycznie związany z jednym z paneli dyskusyjnych kongresu „Marketing miejsc. Turystyka jako motor rozwoju” organizowanym przez Media Impact Polska. Przedstawiciele MIP zaprezentują nowe trendy i efektywne rozwiązania w obszarze komunikacji marketingowej miejsc.

Tegoroczna edycja Kongresu Regionów odbędzie się pod hasłem „Przywództwo, odpowiedzialność, kreatywność” i dotyczyć będzie nowej roli władz samorządowych.

Kongres Regionów w Świdnicy to spotkanie samorządowców, ludzi nauki, biznesu i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego kraju. W każdej edycji Kongresu Regionów bierze udział blisko 2 tys. osób z całej Polski. W trakcie trzech dni kongresowych odbywa się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych.

Gościem specjalnym V Kongresu Regionów będzie Rudolph Giuliani – legendarny burmistrz Nowego Jorku. W spektakularny sposób zmienił oblicze jednej z największych metropolii świata. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami podzieli się z uczestnikami tegorocznego Kongresu Regionów.

Organizatorzy: Miasto Świdnica oraz Ringier Axel Springer Polska – wydawca tygodnika Newsweek, miesięcznika Forbes i gazet codziennych Fakt i Przegląd Sportowy.

Patroni i partnerzy:

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego,

Honorowy Partner Merytoryczny – Komisja Europejska,

Partnerzy Merytoryczni: Związek Miast Polskich, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Związek Powiatów Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza.

Partner Strategiczny: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, PGNiG, KGHM Polska Miedź S. A.

Partnerzy Główni m. in. Miasto Wrocław, Europejska Stolica Kultury, PKO Bank Polski.