Już po raz szósty rozstrzygnięto plebiscyt TOPHOTEL organizowany przez portal hotele.pl i grupę eTravel. Internauci mogli głosować na najlepsze obiekty, które zyskały pozytywne opinie swoich klientów. Z kolei wszystkie nominowane hotele wybrały ze swojego grona ten, który zasługuje na szczególne wyróżnienie i tytuł TOPHOTEL 2014 trafił do Bristol a Luxury Collection Hotel Warsaw. Za najlepszy debiutujący hotel uznano Hotel Arłamów.

Tegoroczne głosowanie to już szósta edycja jednego z najstarszych plebiscytów hotelowych. TOPHOTEL organizowany jest od 2008 roku i w kilkunastu kategoriach wyłania najlepsze obiekty z całej Polski. Na liście nominowanych w poszczególnych kategoriach znalazły się hotele, które zdobyły najwyższą ocenę złożoną z dwóch elementów: oceny w serwisie hotele.pl oraz na podstawie opinii kilkuset przedsiębiorstw korzystających z obsługi w Netmedia Business Travel. Zwycięzcy byli wybierani w głosowaniu na stronie tophotel.pl

Nowością w szóstej edycji była możliwość głosowania w kategorii TOPHOTEL Apartments, w której nominowane były obiekty oferujące pobyt w domowej atmosferze, a przy tym z doskonałą lokalizacją. Laureatem w tej kategorii została Platinum Residence w Warszawie. Jej przedstawiciele podczas odbierania nagrody podkreślili, że cieszą się, że ten segment rynku został dostrzeżony i stał się częścią ważnego branżowego plebiscytu.

– TOPHOTEL już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń branżowych, co bardzo nas cieszy. Tym bardziej, że co roku na liście nominowanych i zwycięzców pojawiają się nowe hotele, które cieszą się sympatią i dobrymi ocenami u swoich klientów. Nowa kategoria w tegorocznej edycji pokazuje również, jak dynamicznie zmienia się rynek hotelarski i jak sami klienci szukają dla siebie najlepszych rozwiązań podczas podróży – mówi Kinga Fromlewicz, PR Manager grupy eTravel.

Wręczone zostały także statuetki dla hoteli w dwóch kategoriach specjalnych, czyli TOPHOTEL Partner dla najlepszego partnera biznesowego eTravel oraz TOPHOTEL 2014 dla hotelu, który zdobył najwięcej głosów od pozostałych nominowanych obiektów. Tytułem TOPHOTEL Partner uhonorowany został Louvre Hotels Group, a TOPHOTEL 2014 trafił do Bristol a Luxury Collection Hotel Warsaw.

Organizatorami plebiscytu i gospodarzami Gali w Pure Sky Club podsumowującej wyniki głosowania były serwis hotele.pl, eTravel S.A. i Netmedia Business Travel. Wieczór uświetniła swoim występem Agata Nizińska z zespołem, a Galę prowadziła Agnieszka Cegielska.

 

Lista zwycięzców TOPHOTEL 2014:

TOPHOTEL 2014
Bristol a Luxury Collection Hotel Warsaw

TOPHOTEL Partner
Louvre Hotels Group

1.DEBIUT
Hotel Arłamów
2. BUSINESS
Focus Łódź
3. CONFERENCESS
Narvil Conference & Spa
4. BY THE AIRPORT
Holiday Inn Express Warsaw Airport
5. ON THE ROAD
DeSilva Piaseczno
6. SERVICE
Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre
7. RESTAURANT
Warmiński Hotel & Conference
8. ECONOMY
 Ibis budget Kraków Bronowice
9. LUXURY
Bristol a Luxury Collection Hotel Warsaw
10. DESIGN
Poziom 511 Design Hotel & Spa
11. SPORT & FITNESS
Best Western Plus Arkon Park Hotel
12. SPA
Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój
13. KIDS
Hotel Krasicki
14. WEEKEND
PURO Hotel Wrocław
15.  SEA
Hotel Haffner
16. MOUNTAINS
Belvedere Resort & SPA
17. LAKES
Hotel St. Bruno
18. CITY
The Westin Warsaw
19. APARTMENTS
Platinum Residence