Jak zbudować solidarność międzypokoleniową? Czy największe miasta w Polsce są skazane na ciągłe konkurowanie? Na te i wiele innych kluczowych pytań odpowiedzą uczestnicy Kongresu Smart Metropolia w Gdańsku (23-24 października 2014).

Kongres Smart Metropolia, organizowany przez Miasto Gdańsk, odbędzie się już po raz czwarty. Poprzednie edycje wydarzenia przyciągnęły kilkuset uczestników, w tym wielu wybitnych krajowych i zagranicznych prelegentów. Organizatorzy również w tym roku liczą na obecność zarówno praktyków jak i teoretyków zajmujących się zarządzaniem metropolią, w tym samorządowców, przedstawicieli sektora usług miejskich, planistów, urbanistów oraz przedsiębiorców.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prof. Janusz Czapiński, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, Europoseł Jarosław Wałęsa oraz wielu innych. Moderatorami paneli tematycznych będą m.in. znani dziennikarze Jarosław Gugała oraz Jan Wróbel.

 
Program

Podsumowanie ubiegłorocznego kongresu smart metropolię tworzą smart obywatele stało się dla organizatorów inspiracją, aby tegoroczną edycję zadedykować społeczeństwu metropolii. Stąd w programie wydarzenia znajdą się sesje poświęcone:

– emigracji i zmianom demograficznym,

-rodzinie i firmom rodzinny,

-aktywizacji ludzi starszych,

– tożsamości kulturalnej mieszkańców metropolii

i wielu innym, ważnym i aktualnym tematom.

Kongresowi towarzyszyć będą targi recyklingu i ekologii Re:Miasto, których celem będzie zaprezentowanie najciekawszych rozwiązań recyklingowych i ekologicznych. W ramach targów odbędą się panele dyskusyjne skoncentrowane na m.in. recyklingu w Europie oraz inteligentnych rozwiązaniach usprawniających gospodarkę odpadami.

 
Gdzie, kiedy:

23-24 października 2014

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo

ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza REJESTRACJA.

Organizatorzy: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Gdański Obszar Metropolitalny, Gdańska Organizacja Turystyczna, Fundacja Gdańska.

Więcej informacji: www.smartmetropolia.pl/