Uprzejmie zapraszam na dwudniowy „Rajd rowerowy po produkt lokalny” po okolicach Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław (na Lubelszczyźnie), który odbędzie się 5 i 6 czerwca 2015 r.

To jedyna i jak na razie największa w Polsce impreza rowerowa, której tematem jest poznawanie produktów lokalnych i tradycyjnych. Rajd jest bezpłatny a zapisy na formularzach przyjmujemy tylko do 2 czerwca br. To świetna oferta turystyczna na aktywne spędzenie wolnego czasu podczas długiego czerwcowego week-endu.

W tym roku organizatorzy wybrali 18 miejsc przy szlakach Krainy Rowerowej gdzie będzie można zatrzymać się, pogawędzić z twórcami, degustować i kupić spożywcze produkty lokalne albo rękodzieło. Jeśli odwiedzicie co najmniej 3 takie miejsca, będziecie mogli wziąć udział w losowaniu specjalnych upominków – zestawów z produktami lokalnymi i tradycyjnymi.

Na zakończenie Rajdu wszyscy uczestnicy spotykają się na pikniku w Celejowie w „Agrokwaterze pod Jabłonią” przy wspólnym posiłku. Otrzymają pamiątkowe certyfikaty, mapy i przewodniki po Krainie Rowerowej, a szczęśliwcy wylosują upominki. W puli do losowania znajda się m.in.: przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z pigwowca, rękodzieło z papieru, syropy z mniszka lekarskiego, oleje tłoczone na zimno, chodniczki pasiaki tkane na tradycyjnych warsztatach, zestawy z suszonymi ziołami, pamiątkowe strachy na wróble a nawet torby stracha.

Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy zgłosić swój udział do 2 czerwca br. mailem na info@krainarowerowa.pl

Pierwszego dnia Rajdu, tj. 5 czerwca, podczas odprawy na rozpoczęcie imprezy w Nałęczowie każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia. Na mapie będzie także miejsce na pieczątki. Rowerzysta otrzyma stempel w obiekcie, do którego dotrze.

W załączeniu karta zgłoszeniowa, regulamin rajdu i kilka fotek z rajdu ubiegłorocznego. ZAPRASZAMY!!!