Już 22 marca w Świeradowie – Zdroju odbędą się kolejne zawody rowerowe Downhill. Tym razem jednak zawodnicy będą zjeżdżali po ośnieżonym stoku. Partnerem tych ekstremalnych zmagań są INTERFERIE.

Downhill czyli zjazd, to jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Polega ona na indywidualnych zjazdach rowerem po stromych, naturalnych i często bardzo kamienistych stokach lub ścieżkach. Przejazdy są zazwyczaj dosyć krótkie, a zawodnicy wyruszają z linii startu w krótkich odstępach czasu.
Zawody Downhill wpisały się już w stały kalendarz imprez organizowanych na świeradowskim stoku Ski&Sun. -Tym razem jednak dodatkowym utrudnieniem, ale też wyzwaniem dla uczestników zawodów będzie spora warstwa śniegu, która pokrywa stok. Od wydarzenia dzieli nas jeszcze co prawda sporo dni, ale sądząc po prognozach śniegu nam nie zabraknie – mówi Szymon Witkowski z Ski&Sun Świeradów – Zdrój. Udział w zawodach jest bezpłatny. Wystarczy mieć ukończone 16 lat, zarejestrować swój udział,
a w dniu imprezy stawić się do godziny 10.00 w biurze zawodów. W puli nagród dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne, wypoczynek w Świeradowie – Zdroju, vouchery zakupowe, puchary oraz upominki od partnerów zawodów, w tym sieci INTERFERIE.
Do Świeradowa – Zdroju warto przyjechać, aby zobaczyć jak na śniegu sprawdza się rower. Wszystkim tym, którzy po zabawie na stoku preferują aktywny wypoczynek, polecamy wizytę w jednym w Górach Izerskich aquaparku. Wodne atrakcje INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie – Zdroju – dwie zjeżdżalnie, gejzery, huśtawki wodne, cztery rodzaje saun oraz jacuzzi solankowe, a także relaksujące zabiegi w Day SPA gwarantują doskonały odpoczynek dla całej rodziny.
Wszystkich uczestników Downhill zapraszamy na specjalne masaże sportowe i inne zabiegi zdrowotne
w Centrum Rehabilitacji INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie – Zdroju. Doskonale przygotowana baza zabiegowa oraz profesjonalna opieka naszych lekarzy i fizjoterapeutów pozwoli odpowiednio przygotować ciało do zawodów, jak również prawidłowo zregenerować się po nich.