Poczuj przypływ serotoniny w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort
Świeradów-Zdrój to uzdrowiskowe miasto nazywane także „Doliną Młodości”. Zimą poszukiwacze adrenaliny mają do wyboru trasy narciarskie z koleją gondolową oraz szlaki przystosowane do narciarstwa biegowego.

Seniorzy mogą podążać ścieżką zdrowia, na której znajdą domy zdrojowe. Turyści stawiający na rodzinny wypoczynek odkryją tajemnice legendarnego Zamku Czocha i wspólnie z dziećmi wezmą udział w warsztatach artystycznych, organizowanych w Hucie Szkła Kryształowego „Julia”. Wszyscy odpocząć mogą w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, posiadającym certyfikat  Hotelu Przyjaznego Rodzinie. Znajdziemy tu wyjątkowe zabiegi SPA, oparte na naturalnych składnikach mineralnych z Gór Izerskich, a także pierwsze w Polsce ekologiczne Baby SPA.
Świeradów–Zdrój i jego wyjątkowy klimat
Świeradów-Zdrój jest malowniczo położonym miasteczkiem w sercu Gór Izerskich na wysokościach 450-650 m n.p.m. Swoją popularność zawdzięcza bogactwu właściwości leczniczych i zdrowotnemu mikroklimatowi. Góry Izerskie są znakomite do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Charakteryzuje je leczniczy klimat oraz niezwykły, balsamiczny zapach leśnego igliwia. Świeradów-Zdrój mocno zahartuje nasz organizm, bowiem klimat tego miasteczka jest najchłodniejszy i najwilgotniejszy w całych Sudetach, zaś na Pogórzu Izerskim zaskoczy nas łagodnym ciepłem. Jeśli chcemy leczyć swoje ciało, to należy pamiętać o znajdujących się tutaj wodach mineralnych, które pobudzając układ hormonalny, wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Radon zawarty w tutejszym powietrzu, glebie i wodzie, występujący tu w dobroczynnym stężeniu, wpływa korzystnie na przemiany komórkowe i procesy enzymatyczne. Czerpać możemy z dóbr naturalnych, bowiem obecny tu świerk pomaga na schorzenia układu oddechowego, a borowina to idealny okład na leczenie pourazowe.
Zimowe atrakcje
W Świeradowie nie brakuje atrakcji dla miłośników białego szaleństwa. W okolicy znajduje się ośrodek narciarski Ski&Sun z nowoczesną koleją gondolową i trasą o długości 2500 metrów. A ponieważ Cottonina to hotel Ski Friendly, goście mogą skorzystać z dodatkowych udogodnień, takich jak transport na stok i z powrotem oraz przechowalnia nart.
Osoby, które poszukują spokojniejszego wypoczynku mogą wybrać się do znajdującej się w pobliżu Huty Szkła Kryształowego „Julia”, w której od 140 lat tworzy się szklane dzieła sztuki, a rodziny mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych. Oprócz huty można zwiedzić pobliskie zamki, takie jak najlepiej zachowany w Sudetach „Zamek Czocha”, czy pełen legend i mitów „Zamek Śląskich Legend”, w którym goście odkryją magię Sudetów i Karkonoszy.
Relaks w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort
Po dniu pełnym zimowych atrakcji, warto zadbać o komfortowy wypoczynek i regenerację sił. Idealnym miejscem do tego jest Cottonina Villa & Mineral SPA Resort. Hotel mieści się na terenie odrestaurowanej, zabytkowej Willi Fabrykanta, która była częścią XIX-wiecznej fabryki bawełny w Świeradowie-Zdroju. Swoim gościom oferuje szeroki wachlarz tematycznych pakietów pobytowych – tak, aby każdy mógł dopasować ofertę do swoich potrzeb. Babski wyjazd do SPA, męski wypad na narty, zdrowotny pakiet dla seniorów. Zimą każdy znajdzie tu coś dla siebie, odpręży się i nabierze sił witalnych. Dla narciarzy oraz tych, którzy będą potrzebowali dodatkowej regeneracji oraz poprawy kondycji, pierwsze w Polsce Mineral SPA przygotowało specjalne menu zimowych zabiegów – Mineral Apres Ski – opartych na skutecznych, a jednocześnie nasyconych naturalną energią produktach.
Dzięki licznym pro rodzinnym usługom, Cottonina Villa & Mineral SPA Resort posiada też certyfikat Hotelu Przyjaznego Rodzinie. Wypoczną tu zatem wszyscy – dorośli i dzieci.
„Nasz zespół całą dobę dba o komfort gości. Staramy się włączać do naszej oferty usługi, które uatrakcyjnią pobyt w hotelu. Zapewniamy naszym gościom spokój, relaks, odprężenie, ale także moc atrakcji. Zachęcamy gości również do skorzystania z tego, co znajduje się w okolicy. Chcemy, żeby nie tylko wypoczęli, ale też dobrze się bawili i zabrali ze Świeradowa-Zdroju ciekawe wspomnienia. Najbardziej wymagający goście to rodziny z dziećmi, dlatego specjalnie dla nich stworzyliśmy cały pakiet udogodnień – bawialnię, basen z kulkami, kolorowe poduchy, trampolinę, ściankę wspinaczkową. Na terenie kompleksu znajduje się również specjalnie zabezpieczony plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnie, huśtawki, most i liny. W okresie ferii, w ciągu tygodnia animatorzy realizują program zabaw i animacji dla najmłodszych. Ponadto, w restauracji hotelowej znajduje się Kids Menu, z daniami przygotowanymi dla maluchów. Jako jedyni w Polsce mamy też pakiet ekologicznych zabiegów SPA dla dzieci w wieku 1–7 lat” – mówi Marta Fiedorowicz, Dyrektor Generalny Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.
Gości zachwyci ekologiczne nastawienie do otoczenia. Amatorów kuchni urzekną pieczone na miejscu wędliny czy dania składające się głównie z lokalnych produktów. Dla spragnionych relaksu turystów hotel przygotował wyjątkowe zabiegi SPA opracowane według innowacyjnych formuł na bazie kosmetyków zawierających unikalne minerały i naturalne składniki. Dzięki temu, profesjonalna pielęgnacja oraz kompleksowe zabiegi z zakresu odnowy biologicznej pomogą zregenerować siły, a także poprawić kondycję i wygląd skóry po wyczerpującym dniu na mroźnym powietrzu.
Więcej informacji: www.cottonina.pl